Artık onlar da Windows Phone'lu!

Windows Phone'lu telefon üreten cep devlerine, şimdi iki dev isim daha eklendi!

  • Ercan Uğurlu
Bu cep devleri de Windows Phone'lu cep yapacak!

Geçtiğimiz şubat ayında Barselona'da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi'nde Microsoft, Windows Phone için 9 yeni telefon üreticisi ile anlaştığını açıklamıştı. Nisan ayında buna iki isim daha katan Microsoft, Micromax ve Prestigio ile listeyi zenginleştirmişti. Bu gelişmelerin ardından Microsoft son olarak iki yeni şirketle daha anlaştı. Buna göre K-Touch ve Blu da artık Windows Phone'lu cepler üretecek.

Microsoft; Nokia, HTC, Samsung ve Huawei'nin ardından K-Touch ve Blu'yu da Windows Phone'a dahil etti. Microsoft'un yeni Windows Phone ortaklarından K-Touch, Çin'de geniş çapta üretim yapan bir şirket olarak dikkat çekiyor. Çin'in en büyük üçüncü mobil telefon üreticisi konumunda olan K-Touch, böylece Android'li cep telefonları arasına artık Windows Phone işletim sistemlerini de dahil edecek.

Windows Phone platformuna katılan diğer bir şirket ise, ülkemizde de yakından tanınan Blu. Amerika, Florida merkezli olan Blu, 40 farklı market üzerinde 10 milyon mobil cihaz satmış bir firma olmasıyla da dikkat çekiyor. Özellikle Android tabanlı cep telefonlarıyla adından bahsettiren Blu, bu anlaşmayla birlikte artık Windows Phone cepleriyle de karşımıza çıkacak. Hatta şirketin ilk Windows Phone'lu cebi hazır gibi. Yeni Blu Life Pure XL adını vereceği yeni telefonuyla ilk Windows Phone'lu cebini yapacak olan Blu, üst segment kullanıcıları hedef alıyor.2.2 GHz Snapdragon 800 işlemci, 3 GB RAM, 5.5 inç Full HD ekran, 32 GB dahili hafıza ve 4G bağlantısı gibi özelliklere sahip olacak olan cep, önümüzdeki birkaç hafta içinde tanıtılabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 26 Yorum

Harika haber.Windows Phone şıçrama yapabilir.

@18 May 2014 14:12 samsung ve htc de alternatif olarak windows phone seçeneğini sunuyorlar fakat nokia haricinde hiçbirisi tutulmadı.

Harika haber diyor :) microsoft ile ortak mısın dostum

Android bu sefer köşeye sıkıştı. Tek sorun windows mağzasının zenginleşmesi ki böyle giderse ve google adam akıllı bir tedbir almaz ise dengeler bir iki sene sonra eşitlenebilir. Yaşasın rekabet :-D

@18 May 2014 15:03 2 sene önce de 1-2 seneye mağazası gelişiyordu.

Evet artık popüler oldu

Evet artık popüler oldu

Evet artık popüler oldu

LG de üretecek onu yazmamışsınız :)

blu life pure xl bizim discovery elite değilmi :)

Markalara bak şaka gibi hahaha :D

Yakında herkes Winsows Phone diyecek.

Ben hala telefonumun browserından evernoye pocket gibi uygulamalara paylaşım yapamıyorsam, ie dışında firefox opera gibi browser seçeneklerini marketten edinemiyorsam ve koskoca ms in marketinden mlappy birdler, sandy crushlar gibi çakma oyunlar indirmek zorundaysam yemişim böyle sistemi. 1 sene geçti şu kadar çalışanımız var diye övünen şirket hala buna çare bulmadı.

14.47 aynen dostum Microsoft hisse sahibiyim.

Wp son derece kararlı bir sistem. Desteklenmesi iyi olur.

Ne markaymış?

Wp asla 1. Olamaz android herzaman lider olacak

General mobile wp ürettim diye blu satmazsa

Benimde hisselerim var nolcak şimdi ??

general mobile olarakta bize gelir blu markası yupiii

sonra niye satmıyor diye ağlayacaklar wp8 ne ki wp9 ne olsun... çöp...

Geçenlerde Zambiyadaki dayımlar uğradı.Onlarda Windows Phone demiş.Aman Tanrım Windows Phone gelişiyor, uçuyor kaçıyor yakalanamıyor. Hele yorumlar facia....

Androidte ilk başta iosu geçemez diyorlardı şimdi ne oldu ?

wp alan neredeyse herkez sikayetci. ailem korumasi ayarlarini kendisi yapabilen kimse gormedim. goruntu, menu, icon, coklu masaustu, widget ve bircok kisisellestirme secenegi yok. insanlar farkli olmayi seviyor. özgür olan android ve çizgisini bozmazsa herzaman 1 numara kalir. tek sorun androidde versiyon dagilmasi bunu cozerlerse kimse onunde duramaz.

Lg de windows phone üretsin almassan benimde adım kadir değil

Lg de windows phone üretsin almassan benimde adım kadir değil

Sen de yorum yaz