Artık tüm LG ceplerde o olacak!

LG, G2'de kullandığı ve büyük beğeni toplayan bu özelliği, şimdi bütün ceplerine taşıyor!

Artık tüm LG ceplerde "Knock" olacak!

Bu yıl cep telefonu tarafında büyük çıkışını amiral gemisi G2 ile yapan LG, adından bahsettirmeyi sürdürüyor ve önümüzdeki yıl da sürdürecek gibi görünüyor. Önümüzdeki yıl G3 ile sürpriz yapmaya hazırlanan LG, G2'de kullandığı bir teknolojiyi şimdi diğer serilerine, hatta tüm modellerine taşımaya kararlı.

G2'de güç butonunu gövdenin arka kısmına taşıyan LG mühendisleri, "Knock" adındaki bir teknoloji ile "ekrana tıklamayı" mümkün hale getirmişlerdi. Böylece kullanıcılar ekranı açmak için her defasında güç butonuna basmak yerine ekrana çift tıklayarak ekranı açabiliyorlardı. G2'de kullanılan bu özellik daha önceden "KnockON"  ismiyle biliniyordu. Bu teknolojinin kullanımı kabul görmüş olacak ki şimdi de bu teknoloji LG'nin L II serisine geliyor. Zaman içerisinde, tüm LG ceplerinde de bu teknolojiyi göreceğimiz düşünülüyor.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Tam 1 hafta önce teknolojiokuda paylaşıldı. Bu ne hız böyle.

Bu özellik lumia larda mevcut

uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.....

yanlız knock yani ekrana çift dokunmayla uyanmasını sağlama ilk olarak nokia'nın N9 modelinde kullanıldı. Bir N9 kullanıcısı olarak dile getirmek istedim :)

şu çift tıklatma sadece LGde varmış gibi ve bir de LG mühendisleri tarafından bulunmuş vs vs diye yazmıyorlar mı ölüyorum :D lumia serisine bakın bakalım Nokia Amber güncellemesi ile getirmişti çokdan o çift tıklatma ile uyandırmayı.

Optimus L5'ede gelirmi acaba ?

lumialarda çok daha güzel çalışıyor bu özellik. g2 de bayağı tıklatmak gerekıyor.

lg nin biraz daha hızlanması lazım. bu özellik lumia larda ve hatta bazı symbian telefonlarda bile zaten vardı.

@03 Oca 2014 18:35 Var ama 820 ve üstünde var. Diğer alt modellerde yok

L serisinede gelse kitkat güncellemesiyle

Lumia ,820,920,925,1020,1320,1520 serisinde çift tıklama ve glance ekranı vardı lg nin kendi bulduğu bir şeymiş gibi lumialarda başından beri vardı zaten ama lg nin kendi ürünüymüş gibi knock teknolojisi adı altında yapmış olması ilerde nokianın dava açmasına neden olabilir ,ıphone ios7 sisteminde ,Windows Phone 8 le gdr3(birçok ortak yanı olup metal kasa ıphone nun 5s serisinde birden plastik kasa ve renkli kapaklara geçilmesi şunu gösteriyor birçok telefon devi wp8in ve nokianın iyi ve kötü yönlerini alıp geliştirerek kendi amaçları için kullanmasıdır,..

lg asla işini yarıda bırakmıyor.bu yüzden knock on özelliğini diğer cihazlarında da görmek memnun edici olacaktır

lg asla işini yarıda bırakmıyor.bu yüzden knock on özelliğini diğer cihazlarında da görmek memnun edici olacaktır

LG zaten her şeyi yerinde piyasaya sürüyor. lg hayranları için bu sevindirici bir haber.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir