Ashley Madison şantajcılarından "mektup"

Yasak ilişki sitesi Ashley Madison'ın hack'lenmesinin üzerinden aylar geçti. Ama her şey bitmedi!

  • Onur Seven
Ashley Madison şantajcılarından "mektup"

Ashley Madison yasak ilişki sitesi aylar önce hacklenmiş olabilir ancak hikaye tatsız bir hal almaya ediyor. Yaklaşık 32 milyondan fazla kullanıcı hesabı ve özel şirket belgelerinin ifşa olmasını sağlayan siber saldırı, iki intihar vakasına da neden olmuştu.

Kullanıcı verilerinin sızdırılmasından bu yana bazı fırsatçılar Ashley Madison kullanıcılarına şantaj yaparak Bitcoin üzerinden ödeme almadıkları taktirde kişisel bilgilerini başkalarıyla paylaşmakla tehdit ediyorlardı. Güvenlik uzmanı Graham Cluley'in son raporu, şantajcıların hacklenen kullanıcılara posta yoluyla fiziksel mektup göndermeye başladıklarını gösteriyor.

Bir okuru Cluley'e gönderdiği e-postada, şantajcıların evine gönderdiği mektupta 4167 dolar istediğini yoksa Ashley Madison hesabını kendisine yakın insanlara açıklamakla tehdit ettiğini söyledi.

Buna karşılık Cluley, posta yoluyla böyle bir mektup almanın üzücü olduğunu ancak kesinlikle şantajcılara teslim olunmaması gerektiğini söylüyor. Deneyimli güvenlik uzmanı kullanıcılara sadece bu tür talepleri görmezden gelmelerini değil, aynı zamanda resmi makamlarla da paylaşmalarını tavsiye ediyor.

Cluley, şantajcılara ödeme yapıldıktan sonra daha fazlasını istemeyeceklerinin garantisinin olmadığını da ifade ediyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

"zamanında yediğin hurmalar, gün gelir seni tırmalar" demişler ya...

@s alper Aynen John Waynen...

Sen de yorum yaz