Ashley Madison, skandala rağmen büyüyor!

Yasak ilişki kurmak isteyenlerin bir numaralı adresi Ashley Madison, dev skandala rağmen hız kesmedi

  • Levent Öztürk
Ashley Madison, skandala rağmen büyüyor!

Yaşanan hack olayı ile milyonlarca üyesinin bilgileri internete sızdırılan "aldatma" sitesi Ashley Madison'un üye sayısı, buna rağmen artmaya devam ediyor. Hack olayının yaşandığı sırada Ashley Madison, 39 milyon üyesi olduğunu söylüyordu. Şu anda ise internet sitesi 43 milyonun üzerinde üyeye sahip olduğunu belirtiyor.

Bu artışın arkasındaki sebep, Ashley Madison'un üst firması Avid Life Media sözcüleri tarafından açıklanmış değil. Sözcü, 31 Ağustos tarihindeki açıklamaya herhangi bir güncelleme yapılmayacağını ve bu rapor hakkında yoruma sahip olmadığını söyledi.

Yapılan en son açıklamada Avid Life, sonunun yaklaştığına dair haberlerin "büyük ölçüde abartı" olduğunu ve üyelerin siteyi her zamankinden daha fazla kullandıklarını söylemişti. Üstelik bu durum, üyelerinin 32 milyonunun bu yaz gerçekleşen devasa veri sızıntısında ortaya çıkartılmalarına rağmen gerçekleşmekteydi.

Hack'in kendisinin oldukça kötü olmasına rağmen, bu sızıntı ile beraber yayınlanan bilgiler de şirket için oldukça kötüydü. Açıklanan listedeki isimlere göre Ashley Madison'un üyelerinin yaklaşık yüzde 95'i erkeklerden oluşmaktaydı. Ancak firma bu durumu reddederek habercilerin yayınlanan bilgileri yanlış okuduklarını söylemişti. Bunun yerine Ashley Madison, "hesaplarını aktif olarak kullanan" erkeklerinin kadınlara oranının 1.2'ye 1 olduğunu söylemekteydi.

Hack saldırısının ardından firma, güvenlik protokollerini güçlendirmek için sıkı bir çalışma yürüttüğüne dair üyelerine garanti vermişti. Ayrıca, üyelerinin hack olayından sonraki gün ve haftalarda da hizmeti kullandığını ve kadınların Ağustos'un son haftasında 2.8 milyon mesaj gönderdiğini iddia etmişti. Bu açıklama da Avid Life'ın yaptığı en son açıklamaydı.

Ancak Ashley Madison'un, bu büyümeye rağmen çalışmaya devam edip edemeyeceği belli değil. Hack olayı sebebiyle, siteye üyeler tarafından çok sayıda dava açılmış durumda. Bütün bu davalara karşı kendini savunmak ise, Forbes ile firmanın paylaştığı belgelere göre 115 milyon dolarlık satış yapan ve 55 milyon dolar kara sahip olan bir firma için bile pahalı olacaktır.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

ülkemizden kayıtlı olan var mıymış :D

Heyecan arayan, monotonluktan sıkılmış insanların uğrak noktası olan sitelerdir bunlar. Yalnız bu siteye üye olan insanların keyiflerinin yerinde olduğuna bakmayın! Unutmayalım ki bu insanlar potansiyel cinayet kurbanlarıdır, potansiyel mahkumlardır ve diğer felaketlerden nasibini alma ihtimali olan insanlardır. Kolayca açacağınız bir üyelik hesabının aslında başınıza ne dertler açabileceğini baştan hesap etmeniz gerekir. Madison sözleşmeye mesuliyet kabul etmediğine dair maddeler eklemelidir...

@cleverman Diğer taraftan eşlerin hakları yasalar ile korunmaktadır. Yani aldatmak bir suçtur ve evli insanlara yönelik çöpçatanlık siteleri bu suçun işlenmesine açık açık aracı ve bu suçun işlenmesi durumunda işlenebilecek diğer suçların işlenmesine de neden olmaktadır. Aslında evlilere yönelik çöpçatanlık sitelerinin hukuk devletlerinde yasak olması gerekir. Örneğin Madison uyuşturucu satışı içi aracılık yapan bir site olsaydı, yasaklanırdı. Kısaca bu suçun işlenmesine devletler göz yumuyor:)

@cleverman Bu yüzden ileride yasalarla herhangi bir sıkıntı yaşamaması için Ashley Madison'ın sadece evlilere yönelik bir çöpçatanlık sitesi değil yani bir aldatma sitesi değil, herkese açık bir çöpçatanlık sitesi olması gerekir. Yani küçük bir format değişikliğine ihtiyaç var...

@cleverman İnsan başkasını kendi gibi sanırmış! Anladın sen onu Kamil efendi!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost