"Aslında Ay'a Hiç Gidilmedi" Diyen NBA Yıldızı

Dünya'nın düz olduğunu iddia eden NBA yıldızlarından sonra, şimdi de Ay'a gidilmedi diyen bir NBA yıldızı ortaya çıktı!

  • Levent Öztürk
"Aslında Ay'a Hiç Gidilmedi" Diyen NBA Yıldızı

Yıllar önce, 1969 yılında Buzz Aldrin ve Neil Armstrong Eagle Ay modülü ile gezegenimizin doğal uydusuna iniş yapmışlardı. Ancak bu durum, komplo teorilerini durdurmak için yeterli değil ve halen bu inişin gerçek olmadığını düşünen isimler bulunuyor.

Ay'da ayak izimizin bulunmasına rağmen bu büyük başarının gerçek olmadığını düşünenlere katılan en son ünlü isim de NBA takımı Golden State Warriors oyuncusu Stephen Curry oldu. Pazar günü Ringer'ın "Wingin' It" podcast'ına katılan Curry, sunucular Vince Carter ve Kent Bazemore ile yaptığı konuşma sırasında insanların Ay'a asla iniş yapmadıklarını iddia eden cümleler kurdu. "Ay'a hiç gittik mi?" sorusunu soran sunuculara Curry hızlı bir şekilde negatif cevap verdi: "Ben (gittiğimizi) düşünmüyorum.

Daha sonra bu tezini ispatlamak için ilginç bir yol seçen Curry, 1960'da cep telefonlarının çok büyük olduğunu belirtti ve böyle bir ortamda Ay'a insanlı bir roket göndermemizin mümkün olmadığını savundu. O sıralarda cep telefonları gerçekten çok büyüklerdi ancak bu durum NASA'nın Ay'a insan gönderme çabaları için hiçbir şey ifade etmiyor.

Tabii ki bu bir NBA oyuncusunun komplo teorisi seslendirdiği ilk örnek değil. 2017 Şubat tarihinde de Boston Celtics yıldızı Kyrie Irving, o sıralar takım arkadaşları olan Channing Frye ve Richard Jefferson ile bir podcast yayını sırasında Dünya'nın düz olduğunu söylemişti. Aksine kanıtların sunulmasına rağmen Irving Dünya'nın uzay boşluğunda duran mavi-yeşil bir küre olmadığına, uzayda frizbi gibi gezinen, pankek düzlüğünde bir disk olduğuna inandığını söylemişti. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

kafasına çok fazla top yemiş olmalı yoksa 000 IQ...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play