Asrın deneyi için düğmeye basacak ünlü kim?

Yaşanan sorunlar nedeniyle gündemden düşmeyen Asrın Deneyi, bu kez büyük bir sürprizle gündemde...

Büyük Patlama deneyini Tom Hanks başlatacak

Elektrik bağlantısındaki sorun nedeniyle arıza yapan çarpıştırıcı CERN'e 20 milyon sterlinlik ek bir maliyet getirmişti.

Dan Brown'ın romanından uyarlanan yeni filmi "Melekler ve Şeytanlar"da CERN'den çalınan karşı maddeyi Vatikan'da bulmaya çalışan bilim adamı Robert Langdon'u canlandıran Tom Hanks, filmin bazı kısımlarında CERN'in kompleksinde çekildiğini kaydetti.

13 Şubat'ta Tom Hanks'in de aralarında bulunduğu film ekibi CERN'in binasını gezmişti. Laboratuvar hakkında bilgi alan ekip sempatik tavırlarıyla dikkat çekmişti.

CERN'in iletişim müdürü James Gillies de ekibin ziyaretine karşılık jest olarak büyük hadron çarpıştırıcısını başlatma görevini Tom Hanks'e verdiklerini duyurdu.

En son Eylül 2009'a ertelendiği bildirilen deneyin yeniden başlatılacağı tarih konusunda halen kesin bir bilgi verilemiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Allahım yarabbim neden akılsız koyarsın bazı kullarını. Yahu deneyi yaptın hadi diyelim başarılıda oldun ne geçecek eline eyy bilim adamı denen kişi. Bu zırıltının arızasının bile 20 milyon sterlin ile tamir edilebildiğini düşünürsek toplam maliyeti kimbilir nekadardır. Ve son olarak millet ekonomik kriz deyip intihar ediyor neblim birileri ölüyor bu abuk deneyi yapacağınıza dünya için harcasanıza arkdaşım. İşte güzel Allahım parayı kimlere veriyorda nerelere harcıyorlar. kimileri diyebilir sonucu önemli falan filan yemişim sonucunu yahu NOKTA

Ben basmayacağım ya kim basarsa bassın ne yapayım.

Asrın deneyi asırlarca sürer

Bu deneyi duyurmadan yapabilirler çok fazla eleştiri aldığı için ve korsan saldırılarıda olabileceği hatta deneyi tehlikeye bile sokabileceğinden oldu bittiye getirebilirler bittiğinde işte yaptık bitti büyütülecek birşey yokmu şdiyebilirler ters bişeyde olursa zaten öğrenemiyeceğiz büyük ihtimalle :) Tabi böyle büyük bir deneyi böyle bir yolu tercih edip yaparlarmı bilemem bu sadece benim düşüncem :)

Yakışır Tom Hanks'a !...

erencim hayranım zekana sen acayip bi dahisin

eren bende pc nın fişini çek. bu deneyin sonucunda elde edilecek bilgileri aklın hayalin alamaz. 20milyon sterlini insanlara dagıtsan kişi başına ne kadar düşecek bi hesapla istersen. bi ciklet alırız artık

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play