Asrın deneyi ve gelecekten gelenler...

CERN'deki asrın deneyi ile ilgili çok haber okumuş olabilirsiniz; ama bu iddia sizi çok şaşırtacak..

  • Ümit Öncel
Asrın deneyi ve gelecekten gelenler...
Büyük deneyi engelleye çalışanlar mı var?

Dünyanın en büyük ve pahallı fizik deneyi yakın zamanda olası bir sabotaj tehlikesi atlatmıştı. Ondan daha önce de çeşitli sorunlar ve teknik arızalar nedeniyle uzun zamandır ertelenen büyük deney ile ilgili iki bilim adamını ortaya iddia ise gerçekten çok ilginç. Holger Bech Nielsen ve Masao Ninomiya, CERN'deki deneyin gerçekleşmesinin mümkün olmadığını çünkü gerçekleşmesi durumunda meydana gelebilecek felaketlerden bizi koruyan "birileri" olduğunu iddia ettiler.

Bu birilerinin kim olduğu noktasında ise iki teorileri var. Her ne kadar Nielsen bu teorilerini hiç yayımlamamış olsa da, yazışmalarından CERN'deki büyük deneyin ya Tanrı, ya da gelecekten gelen birileri tarafından engellenmeye çalıştığını düşündüğü biliniyor. Nielsen, benzer özellikler sahip ve milyarlarca dolar harcandıktan sonra 1993 yılında iptal edilen farklı bir deneyin de aynı durumun kurbanı olduğunu da iddia ediyor. Nielsen'e göre tüm bu aksaklıklar bir sebepten dolayı meydana geliyor ve bir uyarı niteliği taşıyor.

Her ne kadar saygın bir bilim adamı olsa da, gelecekten gelen birileri tarafından deneyin engellenmesi teorisi internet ortamında Nielsen'in Harry Potter'la karşılaştırılmasına bile neden oldu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

doğru olabilir bu deneyi yaratıcımız engelliyor, eğer bu deney yapılsay dı dünyamız kendi kendini kara delik içine çekecekti ve yaşam yok olacaktı....her şeyi ALLAH (C.C) bilir.....

adamon teorisi bence gayet mantıklı. Sonuç olarak Cern için zamanda yolculuğu mümkün kılacak denmiyormuydu. Deneyi yapanlar solucan delikleri ve kara deliklerle zamanda yolculuk mümkün diyorlardı.

Eğer mümkünse pek hala olabilir. Ufo lar bile zamanda yolculuk yapan insanlarolabilir. Gelecekten kimse gelmemişse zaten zamanda yolculuk mümkün değildir. öyle yada böyle birilerinin teorileri çürütülüyor

Bunca sansasyon, bunca ilgili ilgisiz insana (tanrılı yada yada tanrısız) evrenin yeniden yaradılışı haberi olursa elbette NAZAR değer :)))

Sakın kendi başarısızlıklarını saklıyor olmasınlar, deneyeden hiç bir sonuç çıkmadı o kadar yatırım boşa gitti diye.

tanrı? uzaylılar? gelecekten gelenler? yada dünyanın başka boyutundan gelenler? 2012 de ölcekmiyiz?

heroes, fringe ve flashforward gibi diziler izlemekten her ihtimali düşünür oldum. mayalılarda zaten 2012 de ölüceğimizi söylemişler yada boyut atlayacağımızı. şimdide cern deneyi sonunda dünyada kara delik açılmasından tutun diyer boyuta atlıyacağımız konuşuluyor.

aslında bunların hepsi güzel birer MORFİN. bu konular üzerine o kadar tartışıyoruz ki yada düşünüyoruz ki dünya gerçeklerinden uzaklaşıyoruz.

eninde sonunda bilim tek tanri'nin varlığını ispatlayacak ama kabullenir yada kabullenmez bu kişisel anlayış ve inançlara kalmış...

gelecekten gelme olayı kadar saçma mantıksız ve akılsızca bişi olmaz zamanı yaşarsın ve biter gidişi ve dönüşü olmaz ki ama büyük bir zararı dokunacağı kesinki Allah engelliyor olabilir teorilerinden biri olarak

Çok fazla bilim kurgu film izlemenin zararları.
Saygılarımla...

nilesen ciğim tren ilk icat olduğunda da insan vücudunun 40km hıza dayanmayıp öleceği söyleniyordu.çocuğunun hary poter kitabını fazla okuma.

Fazla bilim-kurgu filmi izlemek iyi sonuçlar doğurmuyor demek ki.

bilim adamları diyor kendileri kara delik olusacak ama güçsüz olduğu için yeniden yok olacakmıs cern sitesine girin duruyorsa cevirip bakın

bence matıksız deil yani adam o kadar para harcamı boşu boşuna nie iptal etsin kie

einstein dedigine göre karadelikler ve solucan delikleri uzaydaki çok uzak yerlere kısa yoldur

yuh! yine mi farkedildik. patron kızacak.

interneti facebook ve porno içerik için kullanan karı kız peşinde koşan boş adamlar için elbette imkansız gelir bu teori.

Bune yaa Uzaylılar gelecekten gelenler geçmişe gidenler

:D gelecekteki insan ne diye geçmişe dönmek istesin ki

Bu proje çok tehlikeli sonuçlar doğurabilir.Dünyanın Manyetik alanını etkileyerek mensimlerin farklı oluşması ,Hayvanların farklı davranışı,İnsan vücüdunda meydana gelen değişiklikler en önemlisi ise insanın sadece oyunlarda gördüğü zaman tünelleri ve farklı evrenler arasında geçişler.

Kesin bu proje engellenmeli ve herkese açık olarak amaçlarının ne olduğunu açıklamaları.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play