Assassin's Creed: Revelations yolda!

Assassin's Creed serisinin yeni oyunu bomba gibi geliyor. Üstelik işin içinde İstanbul da var!

  • Melik Arslan

Oyuncular tarafından sevilen oyun serilerinden biri olan Assassin's Creed'e Revelations adlı yeni bir halka daha geliyor. Daha önceki iki AC oyununda olduğu gibi bu oyunda da yönettiğimiz karakter Ezio olacak. Ezio karakterinin sadece 3 oyunda bulunacağı daha önceden söylenmişti. Anlaşılan bu oyun Ezio'nun dönemini kapatacak.

Ubisoft, AC serisinin bu yeni oyununun devrim niteliğinde bir oynanış getireceğini iddia ediyor. Xbox 360, PS3 ve PC için piyasaya sürülecek oyunun multiplayer modunun Assassin's Creed Brotherhood'taki gibi olacağı ama daha fazla harita ve mod bulunacağı söyleniyor.

Kasım ayında raflarda olması beklenen oyunun Konstantinopolis adında eski İsanbul'da geçeceği de bilinenler arasında.

Okuyucu Yorumları

Toplam 24 Yorum

eğer yenıçerilere suikast duzenlersek oynamamda satın almamda

Bazı çevreler tarafından ses gerirebilir gibi geliyor:p

aman bize padişahlara süikast ettirmesinler de. düşündüğümüz gibi güzel bir seneryo olursa mükemmel ötesi bişey olur.

Halen aynı eziklik oyun da bile devam ediyor; İstanbul dedirtecez ama ha gayret...

ve biz de buna sevinelim adamlar hala konstantinopolis diyor ya adamlarda hala büyük bizans hayali var.umarım adı istanbul olarak değişir ve piyasaya çıkar hatta BENCE ismi değişmeyecekse çıkmasın daha iyi

Konstantinopolis değil İstanbul.Eskiyi anlatsa da günümüz adı kullanılmalıydı.Dünyaya ne propaganda yapmaya çalıştıkları belli.Ama yine de İstanbul'un olması gurur verici.

zaten ilk oyunda da vardı hatta askerlerin türkçe konuştuklarını duyup şaşıranlarımız olmuştur :)

İşte Bu Süper Bir Haber.....

Konstantinopolis değil İstanbul.Eskiyi anlatsa da günümüz adı kullanılmalıydı.Dünyaya ne propaganda yapmaya çalıştıkları belli.Ama yine de İstanbul'un olması gurur verici.
---------------------------
Oyunun çok eski bi çağda geçtiği bir gerçek, o zamanlar istanbulun adı Konstantinapolis'di. Bunda sinirlenecek gücenek bir şey yok.

Cami yapıldığında oranın adı çoktan değişmişti İstanbul olarak.
Hem Camiyi koymuşlar hemde bizans dönemindeki adı vermişler..

Oyunda kötü diceğim tek şey yüksek bina olarak sadece camiler ve minareleri olucak fazla zevk alamıcam galiba :D

mükemmel istanbul denemez konstantiono polis denir bunda bir şey yok

Ezio 55 yaşında olacakmış

Oyunun konusu istanbul ismini almadan önce kurgulanmışsa istanbul denmemesi normal. Fatih bu günkü istanbulu alaca ğı zaman "Konstantinopolis'i alacağız" demiştir.

Ne yorumlar var ya, adamlar tarihten kurguluyorlar, tabi ki bugünkü adını değil de geçmişteki adını kullanacaklar, en azından Ezio'nun olduğu sahnelerde. Günümüz tarihini gösterdikleri zaman İstanbul diyeceklerinden eminim. Ve tekrar da vurguluyorum, tarihten kurguladıklarına göre olmamış birşeyi olmuş gibi gösteremezler, bu durumda eğer bir yeniçeriye ya da Osmanlı padişahına suikastte bulunursak bu kurgunun gerektirmesindendir. Olaya biraz objektif bakın ve gerçekleri görün lütfen...

İlk oyunda İstanbul varmış diyor birileri. İlk oyunda Kudüs ve çevresi vardı ve haliyle o dönem orda bulunan Saracen diye anılan Türk-Arap karışımı halk da.

İkinci olarak adamlar neden Bizans özlemi duysun, bizans çökmüş bir medeniyetti. Duyacaklarsa büyük Roma özlemi duyarlardı ki o zamanki ismi Constantinapolis değildi. Ayrıca İstanbul'un yabancılar arasında isim olarak kullanılışı çok değil bir 50-60 sene öncesine gider. Bu zamana kadar ise Contantinapol demişlerdir. Osmanlı'da bile çoğu yerde Konstantiniye diye geçer. Hatta daha bir çok isim kullanmışlardır, Dersaadet gibi.

bırakın ne derlerse desinler arkadaslar, ne guzel iste istanbulun ne buyuk bi geçmisi olduğunu gösterir bu.

Bir çok oyunda istanbul olarak geçiyor zaten.Art niyet aramayalım.Mesela indiyana jones ve broken sword oyunlarında istanbul olarak geçiyordu.Bizide hiç bir şey memnun etmiyor yani...

Bo oyunu hiç sonuna kadar oynayıp da bitiremedim.Fakat manzarası güzel olan yerlere çıkıp manzarayı uzun müddet izlediğim bölümler çok oldu. Bu kadar betonlaşmış sanatdan uzak hiç bir estetiği olmayan şehir de yaşayınca bu kadar güzel yerleri oynayıp geçmek moral bozuyor. Oturup manzarayı izlemek insanın içini rahatlatıyor.

Dünyanın En Güzel Ülkesinde Yaşıyoruz Ama Pek Degerini Bilmiyoruz

beyazıt itfaiye kulesi deyilmi o :D

istanbul 1930 yılına kadar konstantiniyye / constantinopolis ismi ile anıldı,1930 yılınca cıkarılan dil yasaları uyarınca şehrin resmi adı istanbul olmuştur,ki şehrin gerçek adı constantinopolistir,ulu atalarımız osmanlılar da konstantiniyye olarak kullanmışlar,gerçek bir dünya imparatorluğu.

peki bu oyun bilgisayar oyuncularına sunulucakmı ?

yalnız demo trailer de istanbul'da donanmayı yakıyor. Acaba osmanlı hanedanına karşı mı savaştıracaklar bizi diye düşünmeden edemedim

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play