ASUS AsusPro BU201'i duyurdu!

Asus'un mobil profesyonellere özel hazırladığı zorlu şartlara dayanıklı AsusPro BU201 tanıtıldı.

ASUS AsusPro BU201'i duyurdu!

ASUS, mobil çalışan profesyoneller için tasarlanan ultra seviyede taşınabilir, yüksek performanslı ve gelişmiş bir dizüstü bilgisayar olan ASUSPRO BU201'i duyurdu. Hafif, dayanıklı karbon-fiberden imal edilen BU201 bu sayede etkileyici gücüne rağmen yalnızca 1,27 kg ağırlığa sahip. Profesyonellerin taleplerini karşılayacak bileşenlerle tasarlanan BU201, akıllı ergonomik tasarımı kurumsal seviyede güvenlik ve ABD ordu standartlarını geride bırakan bir dayanıklılık eşliğinde güvenilirliği bir araya getiriyor. BU201, Intel vPRO™ teknolojisine sahip Intel® Core™ i7 işlemcileri sayesinde yüksek performans ve yönetilebilirliği bir arada sunuyor. BU201 ayrıca 12,5 inç boyutunda Full HD IPS yansıma önleyicili ekranı da bünyesinde barındırıyor. 

Dayanıklılığı test edildi

ASUSPRO BU201, her türlü iş ortamının şartlarına karşı güvenilirlik ve dayanıklılığı temin ediyor. Ürünün dahili, dayanıklı karbon-fiber LCD koruma haznesi olağanüstü gücü hafif bir tasarımda sunuyor. Ürünün sabit diski 3 eksenli hızlandırıcılı, darbeye dayanıklı mekanizmasıyla gündelik yaşamda sıklıkla yaşanan çarpmalara ve düşmelere karşı korunuyor.

Tüm ASUSPRO dizüstü bilgisayarlar gibi BU201 de ABD ordu standardı olan US-MIL-STD 810G'nin dayanıklılık gereksinimlerini karşılayan 15 adet fiziksel testten geçmiş bulunuyor. Bu testlerin arasında geliştirilmiş düşmeye karşı dayanıklılık ve mafsal ömrü testlerinin yanı sıra kapak basıncı testi de yer alıyor. BU201, bu testte standart dizüstü bilgisayarlara kıyasla yüzde 20 oranında daha yüksek dayanıklılık göstermiş bulunuyor. Tüm bunların yanında, dökülmelere karşı dirençli klavye sayesinde BU201 hafif seviyede sıvı dökülmelerinden etkilenmiyor.

ASUSPRO BU201 1599$+KDV tavsiye edilen satış fiyatıyla Kasım sonundan itibaren raflarda yerini alacak/satışa sunulacak.

İşletim Sistemi: Windows 8.1 Pro
İşlemci: Intel Core i5-4210U 1.7 GHz
Ekran: 12.5 inç LED Full HD (1920x1080)
Bellek: 4 GB
Depolama: 256 GB SSD
Bağlantılar: USB 3.0 (3 adet), Wi-Fi, Ethernet, Kart okuyucu
Boyutlar: 310 x 215 x 19 mm
Ağırlık: 1.27 kg

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir