Asus Eee Phone: Çok bekledik ama buna değecek

Hem Windows, hem Linux, hem Android: Asus'un yeni Eee telefonları hepsiyle çalışabilecek...

  • Halil Mollaoğlu
Eee Phone: Garmin ve Asus'tan GPS cep telefonu
nüvifone M20: Asus ve Garmin Eee Phone için beraber çalışıyor.

Bilgisayar üreticisi Asus ve navigasyon uzmanı Garmin işbirliği yaparak Eee Phone'u üretecek. İki firma da geçen hafta nüvifone-serisi navigasyonlu cep telefonu üretmek için stratejik bir işbirliğine gittiler.

Asus iki sene önce Eee-PC serisi ile netbook terimini hayatımıza soktu. Şimdiyse firma cep telefonu segmentini de ucuz ama fonksiyonel cep telefonlarıyla zenginleştirmek istiyor. İlk cep telefonu MWC etkinliğinde değil, ancak 2009'un ikinci yarısında tanıtılacak. Eee Phone genişletilebilir bir işletim sistemiyle çalışacak. Garmin-Asus üretecekleri cep telefonlarında hem Windows Mobile'ın hem Linux'un hem de Androd'in işletim sistemi olarak kullanılabileceğini bildirdi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Asus birilerine örnek olabilecek bir şirket olduğunu şahen bana ispatladı.

Doğru yoldasın ve seninleyim ASUS !

n95 e benzetmişler büyük olmasında cepte taşınsın yav

süpeeeeeer!

sahsen ben beklemedim,hatta kimsenin bekledigni dusunmuyorum.hatta bir cogumuz eee phone u yeni duydu):)guzel bir aygit gibi ama sanmiyorum o kadar abartilacak gibi bir yani yok..

son yıllarda giriş seviyesindeki anakartlarında çok sorun çıkartmaya başlamış olsada, genel anlamda sevdiğim bir firmadır. Gerçekten böyle bir telefon hayallerimdeki gibi. Yani bir pc gibi istediğim işletim sistemini kurabileceğim bir donanıma sahip olması.

Windows
Linux
Android
Symbian
Palm WebOs
hatta icabında Mac ;)

Tabi çoklu dokunmatiğide unutmamak gerek.

ASUS genel anlamda vasat bir firma ,fakat EEE ürünleriyle piyasaya farklı bir vizyonla yaklaştı ve çok tuttu ,bu başarısını da birçok alana yaymaya çalışıyor ,bu da güzel bir atılım ,doğru fiyat stratejisiyle çok başarılı olur .İnsan kriz var diye elindeki parayı gerçekten değecek ürünlere verir oldu ,aslında olması gereken de bu ama biz zamanında çok yedik şimdi dımdızlak kaldık :(

bunlar için gerekli işlem gücünü sağlıyabilecekse bravo fakat bunu sağlarken boyutuda önemsemek gerek

Sen de yorum yaz