Asus, Gigabyte'tın fikrini mi çaldı?

Asus ve Gigabyte arasında geçen iddialar ortalığı iyice kızıştıracak.

Asus, Gigabyte'tın fikrini mi çaldı?
İddiaya bakmak için resmin üzerine tıklayın.

Asus ve Gigabyte arasındaki rekabet son günlerde iyice sertleşmeye başladı.

Gigabyte'ın iddiasına göre Intel'in P45 yonga seti için çıkardığı anakartı Asus kendine kopyalamış durumda. Gigabyte P45-DQ6 modeliyle Asus P5Q Premium modeli yapı olarak oldukça benziyor. Gigabyte'a göre bu durum sadece benzerlikle sınırlı değil, bizzat kendisinden teknoloji çalındığını iddia ediyor.

Gigabyte'ın bu iddiasına karşılık Asus'tan henüz bir açıklama gelmedi.

Ongun Batuhan Altan

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

İlginç bir durum.Her iki firma da çok iyi firmalar.Anlamadığım eğer ASUS böyle bir şey neden yapar?Yeni bir teknoloji üretmek çok mu zor ??

teknoloji o kadar hızlı ilerliyor ki firmalar geri kalmamak için ne yapacağını şaşırıyor.

Ben Asus'tan böyle bir hareket beklerim doğrusu. Daha öncede kendi ekran kartlarının hile ile testlerden birinci çıkmalarını sağlıyolardı. Zaten Asus'u da hiç sevmem

intelle amd birbirini yiyordu şimdi sıra asusla gigabyte da :)))

yahu bu iki firma hisse ortağı olmadılarmıydı yahu ortak firma diilmiydi bunlar bilen varsa merak ettim yönetimler farklı heralde

İddata konu olan resimin nerede çekildiği bile belli değil. Eğer Gigabayt bu konuda kesin kararlı ise zaten yargıya başvuracaktır. Umarım haber sadece bu resime dayandırılarak yapılmamıştır.

Asus Gigabyte'nin hisselerini satın aldı zaten. İstediğini yapabilir. Niye böyle bi sorun çıktı ortaya anlamadım.

ben ce doğrudur kardeşim anakartta gigabyte üstüne tanımam 1. sırada gigabyte var.belki de asus gigabyte ı ilerde başıma bela olur die satın aldı kim bilebilir. ayrıca gigabyte anakartların son çıkanlarına baktım intele de baktım gigabyte hakikaten yeni teknolojiler ve tasarımlar kullanmış üstelik kalite. tavsiyem her zaman gigabyte tır. asus şimdilik isimle idare ediyo ya daha sonrası...

reklam kokan hareketler bunlar hocam :)

yaa bi gidin şurdan olurmu ole şey yaa
asus tenezzül etmez ona

ASUS gigabyte nin berbat teknolojisini çalmaya mı kalkacak
gigabyte ASUS tan çalmıştır bence;)

ben asus un tarafındayım

yapmayın lütfen hertürlü gigabyte lider bu konuda asusun anakartlarının geçmişinide biliyoruz merak etmeyin.

gigabyte nin safında yerimi alıyorum :o)

asus daha dunkü çocuk anakart yapmayı çözeli onlar 3-5 sene oluyor.. ondan önce hep sorundu.. gigabyte ise ben bildim bileli saqlam ve sorunsuz anakartlar yapıyor.. ha tabi şöyle bi durumda war herşeyi anakart belirliyor.. kalkıpğ gigabyte takıp uyumsuz parça takarsan sonra dersin gigabyte vardı bende sorunluydu vs.. asus'un uyumu qüzel ama performansı düşünk gigabyteda herzmn yenilikçi teknoloji kulllanılırken asus 1-2 değişiklip yapıp süsleyip sunuyor piyasaya..

Gigabyte'da Asus'da çok iyi bildiğim kadarıyla birbirlerinden teknoloji çalmayacak düzeydeler. Gigabyte'ın suçlamasına karşın Asus'dan yapılacak açıklamayı beklemek bence daha mantıklı gibi... Bakalım açıklama bizi ve tüm dünyayı tatmin edebilecek mi?

arkadaşlar asusun p II model anakartlarını p III model anakartlarını da biliyoruz.Asusta manuel cpu ayarları yapılırken gigabyte otomatik yapıyordu ve de sorunsuz çalışabiliyordu. ayrıca asus gibi ram frekanslarını da değerinden düşük ya da fazla yapmıyordu oto ayarlarda. şimdi şimdi para kazandıkça ve çin geliştikçe teknolojı kıralayıp kart üretiyor. gigabyte öteden beri kendi teknolojısını kendı geliştirmitir. ar-ge ye önem vermiş bi şirkettir. ancak butun bunlkar teknolojı çaldığını ASLA ispatlamaz. asustan gelecek cevap merak konusu tabii..

GİGABYTE ESKİ DOST DÜŞMAN OLMAZ
ASUS DAHA BEBEK
hnkt1986@hotmail.com

asus gigabayte den kopyalamıs olabilir... Gigabayte anakartta ileri teknolojiyi yakalamıs durumda

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir