Asus komple PC sistemleri sunuyor

Asus, notebook ve PC parçaları üretmekten daha fazlasını düşünüyor. Sırada masaüstü PC'ler var.

  • Halil Mollaoğlu
Asus komple PC sistemleri sunuyor

Asıl olarak PC bileşenleri ve laptopları ile tanınan donanım üreticisi Asus, komple PC sistemleri pazarına da giriyor. İki seri planlanıyor: Slim Desktop PC ve Mini Desktop PC.

Slim Desktop Essentio CS5110 hakkında verilen bilgilere göre cihaz Core 2 Duo işlemci ve HDMI bağlantısı sunan bir Geforce 8600 GT ile geliyor. Bunun yanında 300 MBit WLAN ve Bluetooth da var. Asus özellikle çalışma-sesine dikkat çekmek istiyor. Cihaz tam yük altında iken 30 dB ve geri kalan durumlarda sadece 23.9 dB seviyesinde ses çıkaracak.

Diğer donanımsal özellikler ve fiyat hakkında bir bilgi verilmedi. Üretici ilk örnekleri önümüzdeki hafta resmi olarak tanıtmak istiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Hiç bir firma Apple'ın eline su dökemez; ne var ki Apple ürünleri çok pahalı.

Asus yaparsa Kralını yapar,,, ama hala toplama pc daha iyi doruyor

ASUS'un kasalari cok tutuldu gecen sene, ben bile alacaktim. Pc'leri harika olur.

+ apple ile falza bir program ve oyun yok o yüzden apple 1. sıraya azla yerleşemeycek sadace maatbaların masasinda kalacak.

Apple a iyi demene şaşıyorum. İşletim sistemlerinin kullanılabilirliğini belirleyen üzerinde çalışacak şekilde yapılan programlardır. 100 firmanın 95 i programlarını windowsda çalışacak şekilde yapıyor. Apple kendine özgü sektörlerde örneğin grafik tasarım, 3d dizayn gibi çok üstün bende biliyorum windowsu ona katlar ama dedim ya windows tek başına bi hiç önemli olan onun üzerinde çalışan program sayısı ve tutarlılığı. Onun için apple ın önce diğer firmaların beynini yıkaması lazım gel benim üstümden yola çık diye.

Bu arada Asus gerçekten on numara bir üretici.

Apple'ın bilgisayarları artık Asus'un fabrikalarında üretiliyor. bunu gözardı etmemek lazım... Asus PC piyasasının en iyisi bence...

Elma satmaya benzemez pc satmak :D

Çok güzel bir şeye benziyor, Asus parçalarının kalitesi belli zaten, komple Asus sistem gönül rahatlığıyla alınır bence, tabi fiyatı abartılı olmazsa daha da güzel olur...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play