Asus M70SA: Full-HD ev sineması dizinizde

Asus, HD ev sineması keyfini laptoplarında yaşamak isteyenler için tam takır bir laptop sunuyor...

Asus M70SA: Full-HD ev sineması dizinizde
Asus M70SA-7U011C: Zengin donanımlı ev sineması laptopu.

Asus 17 inç laptopu M70SA ile özellikle ev sineması severlere hitap etmek istiyor.

Bu iş için gerekli hesaplama gücünü Intel Core 2 Duo T9300 (2,5 GHz) ve ona HD filmlerin decode edilmesinde yardımcı olan 1 GB yerel bellekli ATI Mobility Radeon HD3650 sağlıyor. Asus M70SA'yı 4 GB RAM ve iki adet 500 GB sabit disk ile donatıyor. Video filmlerini isterseniz bu diskten isteseniz Blu-ray okuyabilen DVD-yazıcıdan izleyebilirsiniz.

Filmleri ister otomatik aydınlık ayarı olan 17 inç Full-HD ekranda ister HDMI üzerinden harici bir TV'de seyredebilirsiniz. Gerekli sesi ise entegre Altec-Lansing hoparlörler Dolby Theater desteği ile sağlıyor. Buna ek olarak biyometrik yüz tanıma (SmartLogon) verilerinizi istenmeyen erişimlere karşı koruyor.

Asus M70SA-7U011C mayıs başından itibaren yaklaşık 3120 Dolara (yurtdışı) temin edilebilecek.

CHIP Online Yorumu:
Fiyat çok yüksek gözükebilir fakat buna karşılık Asus, M70SA-7U011C ile en iyi donatılmış 17 inç laptoplardan birisini sunmuş oluyor. Yalnız bu laptopla oyun oynamak isteyenler beklentilerini biraz aşağı çekmeliler. Orta seviye ekran kartı bu devasa ekran çözünürlüğüne pek de uymuyor.

Bilgi için:
ASUSTeK COMPUTER - 0216 521 47 25

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Bu habere ...çok temel itirazlarım var..

1)Tam Takır....ifadesi Türkç'de...''Bomboş'' anlamında kullanılır.. Kasa Tamtakır=Kasa boş ..hiç para yok....Ev tam takır =Bomboş..içinde hiçbirşey olmayan ev....
Bu ifade ..burada Asus M70 i tanımlamak için uygun değildir.Daha da fazlası : Yanlıştır...''Tam Takım'' olabilir...ama..''Tam Takır '' hiç ve hiç olmaz.
2)ATI HD 3650 orta seviyede bir Ekran Kartı mı???Bu ifade ...Bu kart ATI nin iddaa ettiği performansı sağlarsa ...doğru değil.
3) Asus M70 SR modeli ATI HD 3850 ile satışa sunulmaktadır.Ehhh ATI nin 3850 mobil versiyonu ..Çalışır ...çalışmaz ..o ayrı mesele....ama..M70 in ''Ağır Silahlı'' seçeneği de var....Yok değil...

Az önce gönderilen 3 maddelik yorum...bendenize ..ait bir yorumdur. İsimsiz bir yorum olarak kalmasını istemedim...

rüya gibi bir laptop. bilgisayar dediğin böyle olmalı.

düzeltme!
Tam takır denmez, tam takım denir, tam takır "boş" anlamına gelir... selamlar...
-Aylakadam-

Sevgili CHIP Yetkilisi
Tam takır başlığını görünce Asus'un içi boş laptop üretmesi aklıma geldi. Anladığım kadarıyla "tam takır" (kuru bakır diye devam eder) deyimi "tam takım" yerine kullanılmış. Bu yanlışın düzeltilmesini rica ederim

Hem sık seyahat eden, hem de dizi/film izlemek isteyenler için iyi bir seçenek.

Seyahat önü açık bir koltuğa sahip otobüste ise gayet kullanışlı, ama uçakbağımlıları için kesinlikle saçmalık abidesi, şayet hostes bavul felan sanabilir.

ekran kartı bence yeterli.
geforce 8400gt ile full hd blu-ray filmleri tam performansında seyredebiliyorum.

çok beğendik

BEN EKSENDEN ASUS M51SN ALDIM HEP SORUNLU,FARENİN ÜSTÜNDE BİR NOKTA VAR,EKRANIN SOLTARAFINA KOCAMAN 1CM BİR IŞIK GÖZÜKÜYOR,KASANIN AYAKLARI DENGESİZ BİR DAHA KÜÇÜK. O YÜZDEN ASUS'SİN SERVİSTEKİLER BAYA KIZIYOR ÇÜNKÜ HER GÜN YENİ BİR ŞEY ÇIKIYOR

öğrendiğime göre oldukça uzun pil ömrü varmış

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir