Asus T1: Hem monitör hem TV!

Asus monitör anlayışını değiştiriyor: Yeni T1 serisi hem PC, hem de TV keyfini birlikte sunacak...

Asus T1: Hem monitör hem TV!

ASUS, kulanıcılarına eşsiz bir eğlence ve iş deneyimi sunmak için tasarladığı HD TV ve Full HD Blu-ray teknolojileri ile donatılmış masa üstü monitorünü ve LCD TV teknolojilerini en iyi şekilde birleştiren T1 serisi TV monitörlerini duyurdu. TV Kanal Tarayıcı ile donatılan bu geniş ekranlı 22", 24" ve 27" monitörler, kullanıcılarına hem dijital (DVB-T) hem de analog (PAL/SECAM) kanalları izleyebilme olanağı tanıyor. T1 Serisi aynı zamanda surround ses çıkışı sağlayan entegre 7 – Watt hoparlörleri, her türlü bağlantı ihtiyaçlarını karşılayan I/O (Input/Output) portları ve muhteşem renkler için geliştirilen yenilikçi ASUS Splendid Görüntü Geliştirme Teknolojisi gibi özellikler sunuyor.

Evinizde: Benzersiz Bağlantı ile Full HD Eğlence Deneyimi
Yeni T1 serisi, her iki dijital (DVB-T) ve analog (PAL/SECAM) sinyallerini alabilen dahili bir TV tarayıcı ile donatılmıştır. Bütün TV fonksyonlarını içeren T1 monitörler tam bir HD TV deneyimi sunuyor.

T1 serisi, Full HD 1080p (1920x1080) desteği ve HDMI girişleri ile tek bir kablo üzerinden yüksek kalitede çözünürlük sunan Blu-ray disk oynatıcısı ile donatılmıştır. Zengin I/O (Input/Output) portları; HDMIx2, SCART x2, D-Sub, Composite, Component, S-Video, audio-in jack, S/PDIF çıkışı, ses çıkışı, kulaklık çıkışı ve CI slot ile DVD oynatıcı ve set üstü oynatıcılar gibi sayısız video oynatıcı cihazlara eşzamanlı bağlatı sağlıyor.

Bunula birlikte, T1 serisi ASUS Smart Contrast Ratio (ASCR) teknolojisi ile ekran kontrast çözünürlüğünü 20000:1 hayret verici bir orana çıkartarak oyun esnasında veya film izlerken daha net ve gerçekçi resimler sunuyor.

TV Monitor T1 kullanıcıların rahat ve kolay ayarlarını sağlayan akıllı bir uzaktan kumanda ile birlikte geliyor

Oyun oynarken keyif almanız için...

T1 serisi iç kısma gizlenmiş çift 7 Wattlık stereo hoparlörler ile sinema tadında surround ses keyfini izleyiciye taşıyor. Kullanıcılar, Vokal, Rock, Soft ve Boom olmak üzere dört farklı ses senaryosundan arzu ettiği modu seçebiliyorlar. HDMI giriş ve komponent bağlantı noktaları ile kullanıcılar, çeşitli oyun konsolları için uygun bağlantı keyfini çıkarıyorlar.

Ek olarak, Splendid Game Modu sayesinde parlaklık ve kontrast yükseltmesi yaparak kullanıcılarına karanlık köşelerde kalan düşmanlarını görebilme imkanı tanıyor.

İş'de: Verimli Bir Ekran Gerçek Statü ve Rahat Doküman Görüntüleme
Yeni T1 serisi kullanıcılarına sunduğu 16:9 geniş ekran en boy oranıyla web tarayıcısına, e-mail akışına ve doküman ayarlamalarına mükemmel bir çözüm üretiyor. Splendid Standard Modu aynı zamanda grafik detaylarını website ve dökümanlar için mükemmel görüntü sunuyor.

Ev Yaşamından Esinlenen Tasarım
T1 tasarımıyla da günümüzün modern evlerine uyacak şekilde tasarlanmıştır. Duyarlı eğrileri ve şık altın aksan ile süslü, karışık çiçek desenli ağ hoparlör ağı ve muhteşem tasarımlı standı ile bir elektronik cihazdan çok modern bir mobilyayı andırıyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Lcd tv üstünde pc ilk defa çalışıyormuş gibi bir haber? 2 yıldır vestel in dandik lcd tv modellerinden biriyle bile olsa 82 ekran tv mi hem tv hemde pc ekranı olarak kullanıyorum... bir çok hd ready ve full hd tvde zaten hali hazırda pc girişi var olmasa bile hdmi dönüştürücü ile bağlamak zaten mümkündü çok büyük yenilik yok yani...

ben 22 inc lik asus lcd monütörünü kullanıyorum fiyatı nekadar aceba ben bunun 27 inc olanını almayı düşünüyorum asusun ürünlerinden çok memunum tşk chip

Bu yeni bir buluş değil ama yenisi de eskisi de ASUS gibi bir yüz karası için boyundan büyük oyun bence. LG 32 LCD ile uzun süredir denemeler yapıyorum. Media Player lar HDD dolu iken arama yapamıyor, hadi filmi buldum deseniz playback de tıkanıyor, yığılıyor, ana menü ye bir defa dönmüşse beş defa dönemiyor. 1.5 TB disk üzerinde bir kısmı HD olan 600 civarında filmden oluşan bir arşivim var, Icy box, WD dahil hiçbir media oynatıcı ile doğru düzgün kullanamıyorum. ASUS P5QL-EM HDMI çıkışlı onboard VGA bir anakart satın aldım, işletim için 320, media arşivlerim için de iki adet 1.5 TB HDD ve son olarak 4 GB 800 MHz (2x2) DDR2 Kingston RAM kullandım. 500 W Thermaltake PS ile besledim. Bir de Home Premium lisansı satın aldım ve fiyasko!!! ASUS bu işi sanırım hiç bilmiyor. Intel G43 kullanmış, ama digital televizyon olarak gördüğü monitörün ebatlarını hiçbir resolution seçiminde tutturamıyorsunuz (DVI veya HDMI fark etmiyor). Ya ekranın dışında kaldığı için ya da ortada kuş kadar bir windows görüntüsü kaldığı için göremiyor dolayısı ile kullanamıyorsunuz. Zaten 1900x1200 gibi bir res.a çıkarsanız artık mouse u kullanamıyorsunuz, çünkü felç oluyor. Kullanılan kb-mouse takımı Logitach DiNovo Desktop Laser. Zaten binküsürlü resolution lara çıkmışsanız artık 30 Herz e düşmek zorundasınız veee ekranınız artık bir tiroid toksik guatr hastası gibi titremeye başlıyor. Macera bununla da bitmiyor, hangi media player ı kullanırsanız kullanın bir süre sonra HDMI üzerinden ana kartın ses sistemi çatlama patlama sesleri vermeye başlıyor, kesiliyor, geliyor.... Yani kısaca ASUS P5QL-EM anakart ile LCD üzerinden reklamını yaptığı biçimde HD film falan izleyemiyorsunuz. Kısaca aynı ASUS ne cesaretle bir de TV monitör reklamına girişmiş anlamakta güçlük çekiyorum. Daha 200 küsür USD lik HDMI olduğu iddia edilen anakartını adam edememiş. Ayrıca insanları salak sanıyorlar herhalde çünkü hemen hemen bütün LCD lerde monitor girişi var sorun 16:9 32 inch veya diğer ebadları tutturmakta.
Biraz uzun bir yorum oldu ama bu uslanmaz ASUS maceralarımın küçük bir kısmı... Sanırım bu işler ASUS'un harcı değil.
Saygılarımla,

Bu urun eylu ayi sonu cikacak dedilerdi lakin hala bir ses seda yok hem fiyati hemde nerden temin edebilecegimiz konusunda cok sacma bence....

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir