ASUS, Taipei'de Yeni Merkezini Açtı

ASUS, Taipei'de yeni kurumsal genel merkez yerleşkesinin açılışını gerçekleştirdi.

ASUS, Taipei'de Yeni Merkezini Açtı

ASUS, Taipei'deki yeni kurumsal genel merkez yerleşkesinin açıldığını duyurdu. Mevcut ASUS genel merkezini genişleten yeni yerleşke, 13.311 metrekarelik ofis binası ile Enerji ve Çevresel Tasarımda Liderlik (LEED) v4 Bina Tasarım ve Yapım (BD+C) Platin sertifikası aldı. LEED sertifikalarının en yüksek düzeyini temsil eden LEED v4 Platin sertifikası, enerji verimliliği ve çevresel sürdürülebilirlik konusunda en zorlu standartlara uygun olarak tasarlanan binalara veriliyor. LEED değerlendirmelerinde binanın konumu, toplu taşıma araçlarına yakınlığı, enerji ve su verimliliği, sürdürülebilir bina malzemeleri ve kaynaklarının kullanımı, iç mekan ortamının atmosferi ve kalitesi, inovatif özellikleri gibi birçok kritere göre yapılıyor.

ASUS aslan dans kulübü tarafından gerçekleştirilen geleneksel dans performansı ve vurmalı çalgılar topluluğu dinletisiyle şenlikli bir hal alan açılış töreninde, ASUS Başkanı Jonney Shih, U.S. Green Building Council (USGBC) Kıdemli Başkan Yardımcısı Mili Majumdar tarafından takdim edilen LEED sertifikası amblemini teslim aldı. Başkan Shih şöyle konuştu: "Otuz yıl önce, ASUS dünyanın en iyi teknolojilerini yaratma misyonuyla kuruldu.  Kendimizi bu misyona adayarak birçok etkili inovasyon geliştirdiğimiz bu otuz yılı heyecanımızı kaybetmeden geçirdik. Yeni binamızın açılışı, tüm ASUS ailesinin tarihinde sembolik bir dönüm noktası. Bu dönüm noktasıyla birlikte, aile olarak bir araya gelip yeni AIoT çağına önderlik eden bir inovasyon kaynağı olarak büyüyeceğiz.  Herkes için kolayca erişilebilen, samimi ve mutluluk kaynağı akıllı bir yaşam oluşturmak için inanılmazın peşinden gittiğimiz yolculuğa devam edeceğiz."

Tayvan'daki çevre dostu mimari tarihinde önemli bir dönüm noktası

Dünya çapında çevre dostu yüksek teknoloji liderleri arasında yer almak için çalışan ASUS, yeni kurumsal genel merkez kampüsüyle şirketin sürdürülebilir bir gelecek yaratma konusundaki kararlılığını sergiliyor. 16 katlı yeni ofis binası ile ASUS genel merkezi şimdi 6000'den fazla çalışanı barındırabiliyor. Toplu taşıma araçlarına yakın bir noktada yer alan yeni kampüs, böylece hem çalışanların işe gidip gelmelerini kolaylaştırıyor hem de karbon emisyonlarını azaltıyor.

Sürdürülebilirlik gözetilerek tasarlanan yeni kampüs, biyolojik çeşitliliği ve çevredeki alanların doğal ekolojisini koruyan 5000 metrekareden fazla yeşil alana sahip. Kampüste ayrıca hem karbon ayak izini azaltan hem de iç mekan su kullanımında LEED standardını %55 aşan ve dış mekan sulamasının %100'ünün biriktirilmiş yağmur suyu ile yapılmasını sağlayan su tasarruf önlemleri gibi enerji tasarrufu sağlayan akıllı uygulamalar kullanılıyor.

Yeni akıllı kontrol teknolojileri kullanan binada, çeşitli koşullar altında optimum çalışma verimliliğini koruyacak şekilde tasarlanmış bir havalandırma sistemi bulunuyor. Yüksek kaliteli hava filtreleri harici hava sistemlerinin örnek düzeyde kaliteli hava sirkülasyonu oluşturabilmesini sağlıyor. Yeni binada ayrıca güneş panelleri, çatı bahçesi, ısıyı yansıtan soğutucu çatı ve ana lobiyi doğal bir ışıkla aydınlatan cam tavan gibi özellikler de bulunuyor.

Yeni kampüs tasarlanırken verimli kablosuz ağ iletişimi, halka açık dijital bildirim hizmeti, akıllı plaka tanıma ve park yönergeleri gibi bilgi iletişimi, sistem entegrasyonu, enerji koruma yönetimi ve akıllı inovasyon konularında kapsamlı yazılım planlamaları ve yatırımları yapıldı. Dahası, binanın asansör sistemi geleneksel asansör sistemlerine kıyasla %35'e kadar daha fazla enerji tasarrufu sağlıyor. Binanın tasarımındaki tüm bu kapsamlı önlemleri takdir eden Tayvan İçişleri Bakanlığı, ASUS'a en yüksek derece olan Elmas Akıllı Bina Sertifikası verdi.

Çalışan sağlığı ve zindeliği

ASUS son yıllarda yapay zeka (AI), büyük veri ve bulut bilişimin yanı sıra nesneler interneti (IoT) alanlarında ürün, hizmet ve akıllı uygulamaların araştırma ve geliştirme faaliyetlerine yatırım yapmaya devam ediyor. Her zaman teknolojinin ön saflarında yer almaya çalışan bir şirket olarak ASUS, yenilikçi ürün ve hizmetler geliştirip sunmak için birinci sınıf iş gücüne güveniyor.

Şirketin temelini oluşturduğundan, ASUS ailesinin her bir üyesinin sağlık ve zindeliği büyük önem teşkil ediyor. Çalışanların sağlıklı ve zinde olmasını sağlamak için yeni ASUS kampüsü rahat bir çalışma ortamı yaratmak amacıyla 8000 metrekareden fazla açık alan içerecek şekilde tasarlandı ve ayrıca binada sağlıklı bir hava kalitesi ve sirkülasyonu sağlamak için son teknoloji ürünü hava filtreleme sistemiyle donatıldı. Yeni kampüs, geniş kapsamlı yemek seçenekleri sunan bir yemek alanına, revire, zindelik merkezine ve spor salonuna da sahip.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz