Asus'tan çok farklı 2 yeni netbook daha

Asus netbook işini sevdi: Tanıtılan iki model, kullanıcılar için çok farklı yenilikler içeriyor...

Halil Mollaoğlu - Selim Öztürk

CHIP Online araştırdı: Netbook mu, Notebook mu?

Dün yayınladığımız haberde, Asus'un Eee markası ile tanıttığı klavye PC'sinden bahsetmiştik. Asustek şimdi de, teknoloji dünyasına bomba gibi düşen iki yeni netbook'unu kullanıcılarına tanıttı. Bunlardan ilki S121. Diğer netbook'lara nazaran iki farklı özellikle birlikte kullanıcılara sunulan yeni Asus S121 netbook, Windows 7 işletim sisteminin yanında, Dünyada ilk kez netbook'larda kullanılan 512GB'lık SSD'siyle de dikkat çeken bir ürün.

Microsoft'un OEM genel pazarlama müdürü David Fester, Windows 7 için Microsoft'un Asustek'le bir ortaklığının bulunduğunu belirtirken, Asustek'ten yapılan açıklamaya göre de S121 model Asus netbook, 1.33GHz'lik Atom işlemciye de sahip.

12 inç ekrana sahip olan ürünün Asustek tarafından açıklanan fiyatı ise 1.649 Dolar. Netbook'un ne zaman piyasaya sürüleceği ise henüz belli değil.

Asus EeePC T91: Dokunmatik ekranlı netbook

Asus EeePC T91: Mini netbook istenirse Tablet-PC olarak kullanılabiliyor.

Asus'un ikinci bombası ise, Las Vegas'taki CES fuarı için hazırlanan EeePC T91. Netbook Intel Atom Z520 ile çalışıyor ve verileri 8,9 inçlik bir ekranda gösteriyor. Ekranın güzel yanı ise döndürülebilir olması. Böylece mini-notebook istenildiğinde Tablet-PC olarak da kullanılabiliyor. Cihaz ya parmaklarla ya da beraberinde verilen kalem ile kullanılıyor.

Netbook yaklaşık 1 Kg ağırlığında, seçime bağlı olarak bir TV alıcısı ve bir GPS modülü sunuluyor. T91 bu çeyrek içerisinde piyasaya sürülecek. Fiyat ya da piyasa tarihi hakkında ise henüz bir bilgi yok.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

ürün cok güzel ama fiat bana biraz kalın geldi bu şekilde bi ekipman için

amacından sapmış bir ürün ,netbook'un amacı daha ucuza insanlara internete bağlanabilecekleri bilgisayar sağlamak değil miydi hatta 300Ş altında olacaktı fiyatlar .1649 dolar ve subnotebook seviyesinde bir ürünü netbook diye tanıtmak saçma

o fiyatın yarısını ssd'ye veriyosun bunu unutma ama :)

Bu ürün şimdiden hazırsa windows 7 çıkana kadar eskir yaw bu :)

512 gb ssd için harika bir fiyat eğer tr'ye böyle gelirse tabi. 40 gb ssd bile nerden baksan 150-200 $ ama buna netbook demek yanlış sırf atom işlemci var diye netbook deniyor yanlış bence.

fiyat biraz kalın mı geldi ??????
anlamıyorum ya sadece 128Gb kapasiteli SSD ler 700$ a yakın bir fiyatla satılıyor banada tam tersi ucuz göründü
acaba bu SSD yüksek hızlı olanlardan değilmi diye düşünüyorum ????

windows 7 beta ama 512 gb ssd çok güzell ve atom işlemci 1.649 Dolar da bişet değil ama 12 inç ekran biraz küçük değilmi şahsen ben almam en azından 15.4 inç olması gerekirdi bana kalırsa....

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play