Asus'tan yüksek performanslı yeni anakart

Yüksek performanslı anakartları ile tanınan Asus, şimdi de P7P55D Serisi ile karşımızda...

Asus'tan yüksek performanslı yeni anakart serisi

ASUS P7P55D Serisi anakartlar en yeni Intel işlemcileri ve çoklu ekran kartı yapılandırmalarını destekleyerek; sunduğu overclock özellikleri, soğutması kapasitesi ve güç verimliliğiyle de göz dolduruyor. ASUS P7P55D Serisi; Hybrid Processor, Hybrid Phase ve Hybrid Operating System adlı bir grup yeni özelliklerle sistem performans denetimini tamamen kullanıcıların kontrolüne bırakıyor. Ödüllü "Xtreme Design" ergonomisine sahip olan bu anakartların kullanışlılığı ve dayanıklığı da bir hayli yüksek.

ASUS Hybrid Processor ile Yüksek Performans Artışı
Kullanıcılar Hybrid Processor sayesinde Intel'in en yeni işlemcilerinden (Core i5 ve Core i7) mümkün olan en yüksek performansı elde ediyorlar. ASUS TurboV EVO sanki ikinci bir mikroişlemci gibi çalışarak overclock işleminin her adımında uzman ya da acemi ayırt etmeksizin tüm kullanıcıların imdadına yetişiyor. Rahatlıkla anlaşılabilen uygulama arayüzü üzerinden BIOS ayarlarına girmeksizin overclock yapılabiliyor.

Auto Tuning otomatik overclock becerisini etkinleştirerek, hızaşırtma işlemlerini daha da basitleştiriyor. Bunun yanında ASUS OC Profile ile birkaç farklı kullanım senaryosu için özel olarak hazırlanmış ayarlardan birisi seçilebiliyor. ASUS Turbo Key ise klavyenin tuşlarından birine atanılan overclock ayarlarını tek bir dokunuşla hayata geçirilmesini sağlıyor. Son olarak ASUS TurboV Remote teknolojisiyle bir uzaktan kumandayla overclock yapabiliyor, Turbo Key'i etkinleştirilebiliyor ve hatta Energy Process Unit(EPU) ayarları bile uzaktan değiştirilebiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Asus gerçekten güzel anakartlar üretiyor. Ama ben F/P olarak genelde Gigabyte'ı tercih ediyorum.

Mehmet- yazmış:
Asus gerçekten güzel anakartlar üretiyor. Ama ben F/P olarak genelde Gigabyte'ı tercih ediyorum.
Bugün 08:41

Gigabyte ve F\P'yi aynı cümlede kullanan çarpılır be :P

asus da neymiş,gigabyte varken. yaşasın gigabyte!

herkesin dedigi asusda neymis gigabyt varken dior asus dunyanin en iyi anakartlarini ureten bir firma idi zamaninda suan ust seviye kartlari ucuk paralar ama gigabyte inda ust seviye kartlari hic ucuz sayilmaz bi rakami unutuyorsunuz msi in ust seviye kartlari Fiyat/performans olarak asusdan da iyi gigabyte tanda inceleyin bisi kaybetmessiniz

Her zaman Asus iyidir. Bu güne kadar bir malzemesinde sorun oldu o da kendi bilgisayarım da:)
Kaliteli, sağlam, güvenilir :P herşeyden iyisi teknik destek sürücü vs sorunu olmaması

bn asus u tutuyorum laptop umu da asus alacam ama intel amd kavgası gibi deilim burda gigabyte ı da seviyorum ama ilk tercihim asus

Sen de yorum yaz

Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir