Asus Türkiye PC'leri ateşliyor

ASUS, yeni yarışması "Bilgisayarımı Ateşle" ile harika bir bilgisayar hediye edecek!

Asus Türkiye PC'leri ateşliyor

ASUS, yeni yarışması "Bilgisayarımı Ateşle!" ile bir kullanıcıya tamamen üst-uç bileşenlerden oluşan ASUS rüya bilgisayarı hediye ediyor. Haziran ayı boyunca kullanıcılar ASUS'un rüya bilgisayarını neden kendilerinin hak ettiğini anlatan bir video çekip bu videoyu "ASUS Bilgisayarımı Ateşle" başlığıyla YouTube'a yükleyecek. Daha sonra Facebook'taki ASUS Türkiye sayfasında yer alan "Bilgisayarımı Ateşle" uygulamasına bilgilerini ve videonun bağlantısını giren kullanıcılar arasından seçilecek şanslı kullanıcı ASUS rüya bilgisayarını elde edecek. Bu kullanıcının seçilmesinde videonun YouTube'daki izlenme ve beğenilme sayısı da büyük önem taşıyor olacak.

Rüya bilgisayarın bileşenleri neler?

ASUS'un iki kez dünya rekoru kırılmasını sağlayan en üst düzey AMD anakartı Crosshair V Formula üzerine temellendirilen rüya bilgisayarda AMD'nin iki kez Guinness Dünya Rekoru kıran sekiz çekirdekli FX-8150 işlemcisi yer alıyor.Ekran kartında da kullanıcıların beklentilerini karşılamayı amaçlayan ASUS, tercihini AMD'nin en son mimarisi HD 7900 üzerine temellendirilmiş gelişmiş soğutma teknolojisi DirectCU II ile donatılmış ASUS Radeon HD 7970 DirectCU II'den yana kullanıyor.

Oyun odaklı olarak bir araya getirilen üst uç bileşenlerin performansını gözler önüne serecek monitör ise firmanın 2 milisaniye tepki süresi ve LED arka aydınlatması ile dikkat çeken ML238H modeli oluyor. HDMI arabirimi, 16.5mm Ultra ince yapısı ve dokunmatik sensörlü LED tuş paneli ile dikkat çeken ML238H, şık tasarım ve yüksek performansı bir araya getiren bir monitör.

En üst düzey bileşenlerin yanında oyuncu ürünlerini de bir araya getiren firma, rüya bilgisayarla birlikte aktif gürültü engelleme özelliğine sahip profesyonel oyuncu kulaklığı ROG Vulcan ANC'yi de bu şanslı kullanıcıya hediye ediyor.

Kapasite ve hız bir arada!

Yüksek kapasiteli sabit diskler, günümüz oyunları için olmazsa olmazlar arasında. Fakat söz konusu performans olduğunda SSD'ler dikkatleri üzerine çekiyor. SSD konusunda iddialı ürünleriyle dikkat çeken Corsair'in üst düzey Force GT serisinin gücünü yanına alan ASUS, 120 GB Force GT SSD ile kullanıcılara yüksek bir hız sunmayı amaçlıyor. Saniyede 555 MB okuma hızına ulaşan SSD ile rüya bilgisayar kısa sürede açılıyor ve anında oyun oynamaya hazır hale geliyor. Yine Corsair'in yüksek hızlı ve 8 GB kapasiteli Vengeance belleklerinin yanında Corsair'in 80 Plus bronz sertifikalı TX750M güç kaynağı rüya PC'nin diğer bileşenleri arasında.

Her anlamda performans odaklı bileşenler barındıran bilgisayarın sabit diski de rüya gibi: 10.000 RPM dönüş hızına sahip Western Digital VelociRaptor, 600 GB kapasitesi ile oyunculara yüksek bir sabit disk performansını sunmayı da ihmal etmiyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Etkileyeci ve güçlü kartlar ama oyun için değmez gerçekten. Artık konsollar'dan sonra hem az oyun var hem de kartlar uzun süreli gitmiyor.

o kadar özelliğin yanında verilen sadece 600gb mı ? dalga geçer gibi

@23 Haz 2012 22:26 Dikkat edersen 10.000 RPM...Ama sen korsan oyun indiricen galiba.

iyi de bu masaüstümü notebook mu? eğer masaüstü ise bu pc yi bana bedava verseler almam

@23 Haz 2012 23:44 Kimse sana böyle bi PC'yi bedava vermez zaten :) Kedi ciğer durumları...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir