Asus'un masaüstü minisi en sonunda karşımızda

Asus'un masaüstleri için çıkaracağı mini PC'nin ilk görüntüleri ve teknik özellikleri bu haberde.

Asus'un masaüstü minisi en sonunda karşımızda

Yabancı kaynaklardan alınan bilgiye göre Asus'un masaüstleri için üreteceği ve Mac Mini'ye rakip olacak mini PC'sinin teknik özellikleri şöyle:

Küçük tasarımı gerçekleştirebilmek için üzerinde 1.6GHz'lik Atom mikroişlemci kullanılmış. Boyut açısından bakıldığında gerçekten bir Mini PC olma etiketini hak ediyor. Kablosuz ağ için 802.11n Wi-Fi kullanıyor. Bluetooth desteği veriyor ve gigabit Ethernet portuna sahip.

Asus'un EBOX olarak adlandıracağı yeni mini bilgisayarında anakarta yüklü Linux tabanlı ExpressGate işletim sistemi de bulunacak. Bu sayede anında açılabilen makine resim gösterebilecek, Internet'e bağlanabilecek, anında mesajlaşma ve Skype aramaları yapabilecek.

İlk testler, Atom işlemcisinin oldukça iyi performans gösterdiğine işaret ediyor. ASUS Eee Box üzerinde 1GB RAM, 160GB sabit disk ve DVI out çıkışı bulunuyor. Yurtdışı fiyatının yaklaşık olarak 300 dolar olması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Alınası gibi duruyo..

Atom yerine Via kullanılmalıydı...

fiyatı fena değil gibi...

802.11a/b/g/i leri filan duymustumda bu 802.11n nasıl bısey ?

"Atom yerine Via kullanılmalıydı" diyen arkadaşım, kaç yıldır dünyaca ünlü bir bilgisayar teknolojisi firmasında, chip geliştiricisi bilim adamı olarak çalıştınız da engin bilgilerinizle bizi aydınlatıyorsunuz?

fiyatı çok uygun tabi türkiyede aynı fiyat olurmu o belli değil.
ama performans olarak mac mini nin yanına yaklaşması çok zor.birde bunu vista denen o ağır tank gibi işletim sistemiyle satarlarsa bir beş dakika bekleriz açılması için.

"802.11a/b/g/i leri filan duymustumda bu 802.11n nasıl bısey ?"

Arkadaşım 802.11n, g'nin 2 katı hızında olan yeni sistem.

200$ yurt dışı fiyatı olan eeepc 400$ olarak çıktı...
mini pc 600$...

Sen de yorum yaz