ASUS'un minik canavarı!

ASUS'un yeni eeePC'si, netbooklar arasında fark yaratan yeni donanım özelliklerine sahip...

ASUS, yüksek performans sağlayan yeni nesil NVIDIA® ION™ grafik işlemcisi ile Intel® Atom™ D52 işlemciyi bir araya getirerek hareket halindeki tüketiciler için maksimum verim sağlmayı amaçlayan yeni ürünü Eee PC™ 1215N' i piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

En son USB 3.0 ve Bluetooth 3.0 teknolojilerini barındıran Eee PC™ 1215N' ler temel bilgisayar ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış tüm netbook' lara meydan okuyor. Multimedya performansı sağlayan Intel® Atom™ D525 çift çekirdekli işlemci ve NVIDIA® Optimus™ teknolojisini barındıran yeni nesil NVIDIA® ION™ ayrı grafik işlemcisine sahip yeni Eee PC™ 1215N' ler performans ve enerji verimliliği ile uzun pil ömrü sunuyor.

Eee PC™ 1215N'in içerisinde bulunan yeni nesil NVIDIA® ION™ ayrı grafik işlemcisi, netbook'larda daha önce görülmemiş bir görsel deneyim sağlamayı amaçlıyor. 1215N, 16:9 görüntüleme oranı ile 1366 x 768 HD geniş ekranda 1080p çözünürlükte HD videoları düzgün ve kristal netliğinde oynatabiliyor. Eee PC™ 1215N içerisine yerleştirilmiş olan donanım kod çözücüleri, mükemmel bir şekilde H.264, VC1 ve MPEG2 dosya formatlarının kodlarını çözerken, HDMI-çıkış portu geniş ekranlarda Full HD 1080p kayıttan yürütme sağlıyor.

10 kat daha hızlı aktarım

Eee PC™ 1215N, kullanıcılara ek gizlilik sağlamak üzere web kamerasının lensi üzerinde bir kamera kapağı içeriyor.

Eee PC™ 1215N, multimedya yeteneklerini tamamlamak üzere hızlı ve etkin bir bilgisayar deneyimi sağlamak için tasarlanmış özellikler içeriyor. USB 3.0, USB 2.0'ın neredeyse 10 katı kadar bir hızla saniyede 4.8GB'a kadar dosya aktarımı sağlarken, Bluetooth 3.0 Bluetooth 2.1'den 8 kat daha yüksek hızlarla çeşitli dijital aygıtlarla senkronize olabiliyor.

802.11n Wi-Fi bağlantısı kullanıcılara, 802.11b/g standartları ile karşılaştırıldığında daha yüksek bağlantı hızı ve yüksek verim sağlıyor. 1215N ayrıca Eee PC™ kapalı olduğunda bile cep telefonlarının USB aracılığıyla şarj edilmesine olanak tanıyor. Cep telefonu, Eee PC™'nin pilinden de güç çekebiliyor.

Güçlü ek özellikler

Eee PC™ 1215N'in 250GB veya 320GB sabit disk sürücüsü, 500GB'lik ASUS WebStorage ile tamamlanıyor. Kullanıcılar, basit bir sürükle bırak hareketi ile dosyalarını basit bir şekilde saklayabiliyorlar.

1215N'de ASUS@Vibe önceden yüklü olarak geliyor ve çeşitli yazılımlar ve uygulamalar için bağımsız veri havuzu görevi görüyor. Kullanıcılara, istedikleri zaman müzik, video, radyo istasyonu ve diğer online eğlence biçimlerine erişim sağlıyor. ASUS@Vibe, hem lokal, hem de uluslararası içeriğe sahiptir. Bu eğlence hizmetleri, otomatik olarak güncelleniyor.

Eee PC™ 1215N, Microsoft'un Bing haritasına katkıda bulunan bir uygulama olan LocaleMe içeriyor. Kullanıcıların bulundukları yeri işaretlemesine ve ayrıca çevreleri hakkında bilgiler vermelerine yardımcı oluyor. Kullanıcılar, adres ve güzergah bulmak için LocaleMe'yi kullanabiliyorlar.

Basın bülteninden derlenmiştir

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

"1366 x 768 HD geniş ekranda 1080p"

İlginç 1080p olmayan bir ekranda 1080p video izlemek. Çok da net olacağını zannetmiyorum.

şu netbooklara en azından dvd-rom koysalar ne güzel olacak.

Asus bu işi biliyor... Netbook'u bol seyahat edenler ve güçlü uygulamalar çalıştırmayan kişiler bence almalı...
10 saat batarya süresi, yetmedi üzerinde kamerası ve ışığı... Yetmedi, cep telefonu şarj etme özelliği... WiFi ile internetine gir, harddiskinden divx film izle, MP2 dinle... Keyif budur, hafifliği de bunca sene boşuna hamallık yapmışım dedirtecek cinsten...

şu netbooklara en azından dvd-rom koysalar ne güzel olacak.

DVD'ye ihtiyacin yok ki dostum. Daemon Tools yukle.

Şu ana kadar çıkmış en iyi netbook. Fiyatı da abartı olmazsa alınabilir. Dahili sim alotuda olursa süper olur...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play