Asus'un yeni anakartları çok farklı...

Asus'un yeni anakartları birçok teknolojiyi aynı anda sunuyor. İşte teknoloji harikası Asus'lar...

Asus'un yeni anakartları çok farklı...

ASUS geliştirtirdiği yeni teknolojilerle anakart tasarımına yön vermeye devam ediyor. P5Q, P5Q PRO Turbo, P5Q Turbo, P6T Deluxe, P6T ve M4 Serileri ile hem Intel hem de AMD platformundaki anakartlarda bulunan; Xtreme Phase, TurboKey, Voltaj Koruması gibi hayati öneme sahip bu teknolojiler, en iyisini arayan kullanıcılar için ASUS anakartları vazgeçilmez hale getiriyor.

Xtreme Phase: Benzersiz Çok Aşamalı Güç Tasarımı
ASUS'un benzersiz Xtreme Phase sistemi daha fazla güç için daha fazla sayıda fazdan meydana geliyor. Faz sayısının yüksek olması bir fazda biriken güç miktarının azalmasını sağlayarak aşırı ısınmayı önlerken, overclock için şart olan stabiliteyi garanti altına alıyor. Ayrıca Xtreme Phase fazları sistemin yük durumuna göre açıp kapatarak enerji verimliliğini arttırıyor.

Extra Dayanıklılık
ASUS anakartlar, en iyi sonuçlar için en yüksek dayanıklılık sunuyor. Güç fazlarını yük durumlarına göre açıp kapatarak güç tasarrufunu arttırıyor. Aşırı yüklenme ve overclock durumlarında kısa geçici rejim cevabı sayesinde çıkış akım ve gerilimi daha düzgün hale getiriyor. Ek olarak anakart bileşenlerinin kullanım ömrünü ve dayanımını arttırmak amacıyla gerilimdeki ani yükselmeleri engelliyor.

Extra Serinlik

ASUS anakartlar, normal çalışma sıcaklığıyla üstün performans sağlıyorlar. Daha yüksek overclock potansiyeli için sıcaklık olabildiğince düşük düzeyde tutuluyor. Böylece sistem içerisinde bulunan işlemci gibi pahalı bileşenlerin ömrü uzuyor.

Turbo V: Tek Dokunuşla Overclock
ASUS Turbo Key teknolojisi kullanıcıların PC güç (power) düğmesini bir overclock tuşuna çevirmelerini sağlıyor. Gerekli ayarlamalar yapıldıktan sonra Turbo Key oyun oynarken veya çalışırken tek bir dokunuşla performansı yükseltiyor. ASUS TurboV ile doğrudan işletim sistemi üzerinden overclock yapılabiliyor. Kullanıcı dostu arayüzü yardımıyla acemi kullanıcılar bile işlemciyi büyük oranda hızlandırılabiliyor. Dahası yapılan "en iyi ayarlar" kaydedilerek, daha sonra yeniden yüklenip kullanılabiliyor.

Voltaj Koruması
Güç kaynağından gelen gerilim düzensiz ise anakartın önemli bileşenlerinden birine zarar verebilir. ASUS voltaj koruması (Anti-Surge Protection) aşırı gerilim değerlerine karşı izolasyon sağlayarak anakartın kullanılamaz hale gelmesini engelliyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

gigabyteın yolunda ilerliyor asus :)
xtreme phase gigabyteın o.c. için dynamic saver teknlojisiyle aynı mantıkta çalışıyor.
turbo v ise asusun zaten varolan "ai overclock" teknolojisinin yeni adı.
örnek; bendeki p5n-e modeli 3 fazlı olduğu için 65nmlik Q6600 o.c. edilemiyor en ideali için 6 faz ve yukarısı öneriliyor.
asus p5n-e slı kullanıcısı olarak rahatlıkla diyebilirm ki distribütörlüğünü çizginin yaptığı asus fiyatı uygun olamk kaşulu ile alınabilir.
yaşasın rekabet!..

asus iyidir güzeldir via olmadıkça çipset çok hissedilir biçimde işlemlerde gücünü hissettiriyor fakat ufak bir sıkıntı var onuda düzeltirse yeni ürünlerde ozaman 4X4 olacak o sorunda anakarttaki çipsetlerin pasif soğutucu ile soğutulması eğer fan ile sunulursa soğutma çözümleri daha seri stabil ve soğuk bir platform oluşturacağına inanıyorum.

Win 7 tam olarak çıksın pcyi yenileceğim İnş. Anakartımı P6T Deluxe, işemci olarak Corei7 (min 3.0 Ghz) tercih edeceğim.

Bilgisayar konusunda asus benim favorim.
sade basit sağlam ve güçlü

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir