Asus, yeni akıllı cebi ZenFone C'yi duyurdu!

ASUS kompakt ve şık akıllı telefonu ZenFone C'yi (ZC451CG) duyurdu.

Asus, ZenFone C'yi duyurdu

ZenFone C 4,5 inç boyutunda ekranı ve düşük ışık koşullarında gösterdiği performansla sektörde lider olan 5MP PixelMaster ana kamerası ile öne çıkıyor. Sosyallik ve eğlence denince akla gelen ZenFone akıllı telefon ailesinin yeni üyesi ZenFone C, 30 saate kadar konuşma süresi sunan ve bekleme modunda telefonun 10 gün boyunca açık kalmasını sağlayan yüksek kapasiteli pili ile ZenFone'un uzun pil ömrü geleneğini daha da ileri bir noktaya taşıyor.

Güçlü 1,2GHz Intel® Atom™ Z2520 işlemcisi sayesinde gün boyu performans sunan ZenFone C, akıllı çift SIM (dual-active) özelliğiyle kullanıcıların iş ile kişisel ihtiyaçları arasında sorunsuzca geçiş yapabilmelerini sağlıyor.

Hafifliğiyle fark yaratan ZenFone C, özel ASUS SonicMaster ses teknolojisine de sahip. ASUS SonicMaster teknolojisi, mobil ses deneyimini her şartta mükemmel hale getiren ICEpower® teknolojisi ile donatılmış sezgisel ASUS AudioWizard tarafından kontrol ediliyor.

Intel Clover Trail gücü: Yüksek hızlı işlemci ve ultra tepkisel ekran

ZenFone C'nin 1,2GHz Intel Atom Z2520 işlemcisi Quad Thread Hyper-Threading teknolojisine sahip bir güç deposu. ZenFone C'nin, gücünü 1GB hızlı RAM'den alan 854 x 480 piksel (FWVGA) ekranı çoklu görevlerde bile ekrana dokunuşlara yalnızca 70 milisaniyede tepki veriyor ve bu sayede kullanıcı asla beklemiyor.

Yüksek kaliteli LED arka aydınlatma teknolojisi ekrandaki her görüntünün parlak, net ve capcanlı renklerle bezeli olmasını sağlıyor. Ekranın 4,5 inç boyutundaki köşegeni, en ince kenarda yalnızca 6,2 mm ulaşan kalınlığıyla birlikte ZenFone C'nin kompakt ve ergonomik tasarımını tamamlıyor.

PixelMaster kamera: Başkalarının göremediğini görün

ZenFone C, eğlenceli selfie'ler ve gün içinde görülen eşsiz anların kolaylıkla fotoğraflanabilmesi için iki adet dahili kamera ile donatılmış bulunuyor. 5MP'lik ana PixelMaster kamera, f/2.0 lensi ile çarpıcı fotoğraflar yakalayabiliyor. PixelMaster'ın sektörde lider Düşük Işık modu piksel birleştirme teknolojisini kullanarak geceleri %400'e kadar daha parlak fotoğrafların çekilebilmesine imkân tanıyor. Bu teknoloji sayesinde düşük ışık koşullarının hakim olduğu sahneler için flaş kullanmaya da gerek kalmıyor. Bu özellik, 5MP kameralar için de bir ilk olma özelliğini taşıyor.

ZenFone C'nin (ZC451CG) 499 TL'den başlayan fiyatlarla Şubat ayı ortalarında satışa sunulması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları