AT&T'nin hedefinde Vodafone var!

İddialar doğru çıkarsa Avrupa'nın devi Vodafone, yakında bir diğer devin kontrolüne geçebilir!

Vodafone, AT&T'nin hedefinde!

Avrupa'nın önde gelen mobil sağlayıcılarından Vodafone, yeni bir rapora göre ABD merkezli AT&T'nin istek listesine girdi.

Bloomberg'in bu hafta sonu yayınladığı rapora göre AT&T, Avrupa'nın en geniş nüfuslu mobil sağlayıcısı Vodafone'u kontrolü altına almayı düşünmek bir yana, hangi bölümlerini devam ettirip hangilerini kapatacağını bile planlamaya başlamış durumda. Rapora göre Vodafone birleşmesi gerçekleşmezse AT&T, İngiliz Everything Everywhere'e de teklif götürebilir.

Vodafone geçtiğimiz aylarda Verizon Wireless hisselerini 130 dolara geri satmıştı. AT&T'nin Vodafone'u satın alması halinde bu anlaşmanın tamamlanması için önümüzdeki seneyi beklemesi gerekecek. İki devin birleşmesi halinde 500 milyonun üzerinde müşteriye sahip dünyanın en büyük mobil ağı ortaya çıkacak. Vodafone veya AT&T, raporla ilgili bir açıklama yapmamayı tercih ediyorlar.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

abd cihaz kampanyaları vodafone' un 23 ülkesinde de geçecekse eyvallah

AT&T satın alırsa AT&T yurt dışından alınan iphoneları Türkiyede kullanabilecek miyiz ?

Oha Türkiye'ye at&t gelmiş olacak yani kontratlı ucuz telefonlar bizleri bekleyebilir :O

@04 Kas 2013 18:19 maalesef hiç ümitlenmemek lazım. Biliyorsun Apple Online Store açıldı; iphone fiyatlarında radikal bir değişme de olmadı.

Bedava iPhone da verecek mi? Bekliyorum hemen gelsin.

Alsın ve logosunu da değiştirsin.Eline sağlık derim

Eğer ABD'deki gibi kampanyalar olaracaksa hemen alsın.

operatörler anlaşmalı cihaz fiyatlarını piyasanın altında tutamıyorlar. bununla iligli yasal düzenleme var. onun için kim gelirse gelsin cihaz fiyatları düşmeyecek yani boşuna heveslenmeyin

Türkiye'de AT&T olması...

D: İşin içinde Türk insanı varsa emin olun AT&T'de Turkcell gibi pahalı ve tatmin etmeyen tarifeleri ile bir firma olur keşke çalıştırmak için yurt dışından eleman getirseler.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir