Atari efsaneleri, Steam ile dönüyor!

Bir döneme damga vuran Atari oyunları, Steam ile geri dönmeye hazırlanıyor!

Atari efsaneleri, Steam ile dönüyor!

Çocukluklarını 80'li yılların sonu ve 90'ların başında geçirenler için halk arasında "kara kutu" olarak da bilinen Atari oyun konsollarının yeri başkadır. O günlerin sıcaklığını ve samimiyetini eski oyunlar üzerinden yeniden yaşamak isteyenlerin işi aslında o kadar da kolay değil. Zira internet üzerinden kullanılmış ve halen çalışan bir Atari 2600 bulmak oldukça zor.

Bu durumun ve oyunseverlerin nostalji taleplerinin farkında olan Atari sonunda çok daha etkili bir çözüme imza attı. Steam üzerinde yayınlanacak olan Atari Vault adlı koleksiyon, aralarında Astreoids, Centipede, Missile Command Tempest ve Warlords'un da yer aldığı 100'ün üzerinde klasik Atari oyununu kullanıcılarla buluşturuyor.

Bu koleksiyon sayesinde yalnızca Atari'nin devasa eski oyun arşivi PC üzerine gelmekle kalmıyor, ayrıca bütün bu oyunlara Steam Controller, güncellenmiş bir kullanıcı arayüzü ve ilk defa yerel ve çevrimiçi çoklu oyuncu desteği de geliyor.

Atari Vault'un bahar aylarında kullanılabilir hale geleceği tahmin ediliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Linux destekli çıkar umarım.

@25 Ocak 2016 19:23 Steam Machine, Linux Debian tabanlı bir işletim sistemi olan Steam OS kullanıyor. Muhtemelen linux desteği de olur.

@25 Ocak 2016 19:23 steam os destekli olur heralde... dos oyunları steam os destekli...

dos oyunlarını (3d olanlar dahil) dosbox, atari oyunlarını ise mame, callus, stella ile oynayabiliyorduk zaten :|

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost