Atari zamanına dönmek isteyenlere güzel haber

Bir zamanların vazgeçilmezi olan Atari joystick'i geri döndü; üstelik USB desteği ile birlikte...

  • Ümit Öncel
Atari zamanına dönmek isteyenlere güzel haber
İşte eski günlerin anısına üretilen yeni CX40 benzeri joystick.

Eski Atari günlerini anımsıyor musunuz? Orta yaşa yaklaşan, oyunlara meraklı pek çok okurumuz bu soruya olumlu cevap verecektir. Gelişen teknolojiler oyun oynama yöntemlerini ve alışkanlıklarını köklü olarak değiştirmiş olsalar da, pek çok kişi için Atari günlerinin tadı hala damaklarındadır. Her ne kadar o günlere geri dönmek mümkün olmasa da, o dönemin simgesi haline gelmiş Atari CX40 joystick'leri yeniden kullanabilmek, nostalji seven oyuncular için güzel olacaktır diye tahmin ediyoruz.

Bizim gibi düşünen Legacy Engineering Group, eski Atari joystick'lerini yeniden üretmeye başladı. Fakat işin güzel yanı bu jostick'lerle oyun oynamak için bir Atari bulmanıza gerek yok. USB yardımıyla PC'nize bağlayabileceğiniz CX40; Linux, Mac ve tabii ki Windows sistemleri ile uyumlu çalışabiliyor. Eğer bilgisayarınızda emülatör programlarıyla yüklemiş olduğunuz eski oyunlar varsa, yeni CX40 (ya da güncel adıyla "Klasik USB Joystick") hepsini eski günlerde olduğu gibi oynamanızı sağlıyor. Dilerseniz bu joystick ile yeni oyunları da oynamak mümkün. Joystick'in fiyatı ise 14,99 dolar (yaklaşık 23,5 TL).

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Street Fighter geldi aklıma :) aduket aryuket dep dep (: ah eski günler ah. ben hep Chun-Lee ile oynardım :P yep yep :) anılar tazelendi. teşekkürler

Atari zamanını yaşayanların mutlaka alması gereken bir ürün. Denk gelirsem alırım ancak ben hiç görmüyorum burada ilginç olarak tanıtılan ürünleri media marketlerde.

evet eski gunler biz mahallede turnuvalar yaparkın,ne gunlerdi

ne çok oynardım be

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play