ATEN CE250A ile PC'nizi uzaktan yönetin

ATEN CE250A ile artık bilgisayarınızı çok uzaklardan kolayca yönetebileceksiniz.

ATEN CE250A ile PC'nizi uzaktan yönetin

Lokalde ve 150 metre gibi uzak bir mesafeden bir klavye bir mouse ve bir monitör ile bilgisayarınızı yönetebileceğinizi biliyor musunuz?

Üretim, imalatin ağırlıklı olarak yapıldığı tozlu fabrika ortamlarında; bilgisayarınızın tozdan uzak bir yerde konumlandırılarak uzak bir mesafeden yönetilmesi gerektiğinde ATEN CE250A, bu amaç için imdadınıza yetişiyor. Lokal ve uzak iki parçadan oluşan ATEN Klavye Monitör Mouse (KVM) Mesafe Uzatma Cihazları arasına döşenen 150 metrelik Cat. 5 (STP) kablo ile bilgisayarınızı Remote ünite üzerine bağladığınız 1 klavye, 1 mouse ve 1 monitör ile 150 metre gibi uzak bir mesafeden kontrol edebildiğiniz gibi, Lokal üniteye bağladığınız klavye, monitör, mouse ile de denetleyebilirsiniz.

STP kablo kullanımı ilave topraklama özelliği sağlayarak koruma sağlar ve görüntüde parazitlenmenin önüne geçer. STP kablo dışında UTP kablo da kullanılabilir ancak bu durum monitör sinyalinin zayıflamasına sebep olmaktadır. Remote ünite üzerinde bulunan mevcut "seç" butonu yardımıyla komut vererek bilgisayarınızı hem Lokal üniteye bağladığınız klavye, mouse, monitör'den hem de Remote üniteye bağladığınız klavye, mouse, monitör vasıtasıyla uzak mesafeden kontrol edebilirsiniz. ATEN CE250A, ani voltaj yükselmelerine karşı koruma sağlar. Application Specific Integrated Chip (ASIC) teknolojisini destekler.

1280 x 1024 yüksek görüntü çözünürlük değerlerini destekler. Windows, Linux, Unix, FreeBSD, Novell Netware v.s. gibi bir çok işletim sistemini destekleyerek çok geniş bir alanda kullanım imkanı sunar.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

PC nizi heryerden yönetinle şunları yapabiliyorum.Orman yangınları için hazırlanan su havuzlarındaki su seviyesini-su seviyesi azalmış olan havuzun su seviyesinin eski haline geliş süresini-o havuza yönelmiş helikopterlerin sayısını öğreniyorum ve ulaşamıyorsam onlara havuzların yanındaki panele yere monteli olanların çalışıp çalışmayanlarını tespit edebiliyor ve helikopterden bakanların görebileceği ışıklandırmalı panele not düşüyorum yükleme yapıyorum onlar o yüklemeyi alabiliyor ve diğer havuzlara yönelebiliyorlar bununla birlikte her havuzun dış çerçevesi adeta pusula ekranı gibi oklar ve yönler mevcut...bu su havuzlarından hayvanlar dahi yararlanabiliyor kameraları kullanarak bazı yerlerinin açılmasını sağlıyorum...Gelecek kuşaklara uzaktan yönetme yönlendirme ve aksiliklere karşı uyandırma geliştirme vakit geçirmeden bu aksilikleri giderebilme yöntemlerini en yeteneksiz kimsenin anlayabileceği hale getirebilmeyle başkalarnın da geliştirebilmesine olanak tanıyorum...bazıları beni anlamıyor ancak anlayanların sayısı çok az olunca çok üzülüyorum. Özellikle böyle şeyler cihazlar bazı şeylerden pek etkilenmiyor.Ne ayılardan ne de benzerlerinden....

uzaktaki pc yi açarken tüm bu ormanların içindeki havuzların üstünü de açmayı elbtte unutmayacaksınız ki türlü su kaçışını önlemiş olacaksınız.....bu tür su biriktirme koruma havuzlarının üzerini de kendiliğinden açılmasını sağlamak adetaaa silecek çalıştırıp kapatmaya benzer üzerlerini eskimiş paraşütlerinizle örtebilir kapatabilirsiniz sadece şapkanın çıtalarını düzenlemek size kalmış içi hava dolmuş paraşüt gibi mi düşünürsünüz yoksa düz panel gibimi orası size kalmış...uzaktan pc ve bağlantılarını çalıştırmak marifet değil dir kaçak yollarla sadece geliştirmek ve ilgililerin ellerine teslim etmek tir ilerlemeyi onlara bırakırsınız izleyerek....ülkemin topraklarında böyle şeyler görmek istiyorum...belki bir gün bir şeyleri yönledirebilir yönetebilecek gençler yetişiyor.....keşke böyle çalışmaların içinde bulunabilseydim...şimdilik başka şeyleri geliştirmeye çalışıyorum hassasiyeti herkesenten önce görüp yola çıkmadan bozuguna uğramasını sağlamak....acısız.zarar ziyansız..

çok güzel bi cihaz.pc yi koycan buzdolabına.odandan bu cihaz sayesinde sıfır ses ve gürültü oranıyla kullancan :D

çok güzel bi cihaz.pc yi koycan buzdolabına.odandan bu cihaz sayesinde sıfır ses ve gürültü oranıyla kullancan :D

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir