ATI'den müthiş güç gösterisi!

Sizce bir oyun en çok hangi çözünürlükte oynanabilir? AMD'nin Radeon HD 5800 ile yaptığı şov burada!

  • Ümit Öncel
Dragon Age: Origins'te inanılmaz çözünülürlük
AMD'den Eyefinity ile Dragon AgeÇ Origins'te gövde gösterisi...

AMD, ekran kartı konusunda kelimenin tam anlamıyla gövde gösterisi yaptı. Firma, ilk olarak Eylül ayında resmi olarak duyurduğu Evergreen serisi grafik işlemcileri ve Eyefinity çoklu görüntüleme teknolojisini kullanarak popüler Dragon Age: Origins oyununu tam üç monitörde, 5760x1200 çözünülürlükte çalıştırmayı başardı.

Sunum sırasında AMD adına konuşan David Baumann; "Eyefinity konusunda endüstrinin her aşamasında görevli kişilerden çok olumlu tepkiler aldık" dedi. Oyuncuları özel olarak davet ettiklerini ve üç monitörde Eyefinity'yi test etmelerini sağladıklarını belirten Baumann, testlere katılan tüm oyuncuların Eyefinity tecrübesini daha iyi bulduklarını ve oyunlarda daha başarılı olmalarını sağladıklarını söylediklerini de belirtti.

David Baumann, DirectX 11 gibi teknolojilerin de yardımıyla AMD özellikle oyuncular için daha da gelişmiş ürünleri piyasaya süreceğini de sözlerine ekledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

Bende 50 TL'ye ekran kartı üretip 500 TL'ye satsam iki gün sonra bu güç gösterisini rahatlıkla yaparım. Bunda şaşılıcak bir şey yok :)

çözunurluge bak :)

5760x1200 bunlar için iyi monitörler gerek :D woooow diyorum helal olsun

5760x1200 de anca windowsu çalıştırır oyun filan oynanmaz eski dandik oyuları çalıştırabilir güncel oyunları yapılantestlere göre 1280x1024de verdigi sonuçlar ortda 4kartla cf x bile yapsan oynanmaz belki 5 yıl sonra.

yok artık :)

Amd grafik isine baya bi yüklendi bu arada bana göre islemci isini biraz yavaslattilar. Gönül isterki CPu isindede basa bas olsunlar intelle...

Sende 50 TL ye üret 1000 e sat tutan mı var.

Sende 50 TL ye üret 1000 e sat tutan mı var.

oyun o kadar çözünürlük destekliyor mu :D

Birde crysis üzerinde test etsinler bakalım yiyiyosa yapsın amd :D

Birde crysis üzerinde test etsinler bakalım yiyiyosa yapsın amd :D
Bugün 17:50
------------------------------------------
Herşey Sırasıyla :)

5870 neler yapabilir artık gerisini siz düşünün :)

anlamadığım nokta bundan neden rahatsız olanlar var. hayır bazı arkadaşların intel ve nvediada hissesi var sanırım. bu gün için adamlar en iyisini yapmış. tebrikler. amd intel ve nvedia ya göre çok daha uygun fiyatlı halbuki performans bakımından o kadar da araların da fark yok.

kim istemezde kaç paraya olur bu iş :D

nvidianın yanına yaklaşamaz :D

amd ekran kartı konusunda Nvıdıa yı geçerbilir ama cpu konusunda intel i geçemez

videosunu falan koysalardı youtube a veya resmi web sitelerine bizde görseydik yani

O kartlarin uzerindeki DDR5 bellekleri birak 50 liraya 50€ ya bile alamazsin neden bahsediyorsun?

Ona bakarsanız özel üretimli ASUS MARS (GTX 285) ekran kartından 2 tane kullanıldı ve 3840*2160 çözünürlükle yani tam tamına 2160p'de Far Cry 2 son ayarlarda oynatıldı :)

Sen de yorum yaz