Samsung ATIV Book 9 Lite testte!

Samsung Series 9'un lüksünü daha ucuza sunmayı vaat eden ultrabook ATIV Book 9 Lite'ı test ettik!

Performans

Performans

Testler

Pil ömrü - 4 saat 20 dakika
Cinebench 11.5 - CPU - 0.96
OpenGL - 9.77fps
3DMark Ice Storm - 17,115
3DMark Cloud Gate - 1438
3DMark Fire Strike - 280

Samsung ATIV Book 9 Lite'nin hesaplı AMD işlemcisi ile performansını test etmek için sabırsızlanıyorduk. Peki sonuç nasıl?

İlk önce 3D Mark'da grafik performansını test ettik. Skorlar üç testte de ortalamanın altındaydı, render 7fps civarında zorlanırken, bu laptop ile iyi bir oyun tecrübesi yaşamak mümkün değil (iyi bir oyun tecrübesi için en az 30fps olmalı).

Şimdi bir karşılaştırma yapalım. Intel'in giriş-seviyesi, düşük güç işlemcisi Core i3 de ilk oyun testinde 20,000 puan alarak başarısız olmuştu. Samsung'un 17,155 puanını düşününce, ne kadar güçsüz olduğunu anlıyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Resimler çok kötü, model tanıt ama koyduğun resimler çok kötü, cihazı beğenmediğiniz koyduğunuz resimlerden de anlaşılıyor ya bir Apple'ın cihazı olsaydı ?!

@15 Ara 2013 11:53 Arkadaş iyi sayılacak ufak bir stüdyo kurmuş, arka plan kağıdı yada kumaşı kullanmış, ışık daha iyi olabilirdi. Yine de hazırlayan uğraşmış. Tanıtımda eksikler var umarım giderilir.

önerdiğiniz modele baktım VivoBook s400 2527 tl o fiyatta zaten ativ book 9 plus alınıyo

Peki ben bu bilgisayarı almayı uzun zamandır düşünüyordum. Linux kurup kullanacaktım. Hali hazırda web tasarımı öğreniyorum. Bir bilgisayarda beklentilerim; - İstediğim programlara erişimim hızlı olacak. - Hızlı bir masaüstü performansı beklerim. - Bataryası uzun dayanacak Li-Polimer batarya olacak. Li-ionları sevmiyorum. - En fazla 13.3" inc olacak ki taşınabilir olsun. 14" çok zor benim için. - Açılış süresinin az olmasını istiyorum. - MineCraft ve Mount And Blade den başka oyunum yok, onları açsın istiyorum. - Videolarımı sorunsuz oynatacak. Hem internet tarayıcısı üzerinden hemde bilgisayar üzerinden. Bu sistem bana gidermi ? Not: Siz burada sade oyun amaçlı bir test yapmışsınız. Bu tarz ultra taşınabilir düşük fiyatlı laptoplardan yüksek bir oyun performansı beklenmez. Bu laptop haricinde şöyle bir makine daha buldum ama; http://www.istanbulbilisim.com.tr/acer-s3-391-6862-ultrabook-fiyati,69876.html Yorumlarınızı bekliyorum.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir