Samsung ATIV Book 9 Lite testte!

Samsung Series 9'un lüksünü daha ucuza sunmayı vaat eden ultrabook ATIV Book 9 Lite'ı test ettik!

Sonuç

Sonuç

Samsung'un Series 9 laptopunun daha hesaplı bir sürümünü çıkaracağını duyduğumuzda epey heyecanlanmıştık. Ama ATIV Book 9 Lite'in plastik kapağını, yavaş işlemcisini ve kalitesiz ekranını görünce hayal kırıklığına uğradık.

Yüzeysel olarak bakıldığında kötü bir laptop denemez, sonuçta bu fiyata ultra-portable laptop bulmak biraz zor. Yine de Samsung'un çok fazla şey kırptığını düşünüyoruz.

Beğendiklerimiz

Fiyatı ve neredeyse Series 9 ile aynı görünmesi çok güzel. Monitör kısmının kalınlığı dışında alt kısım çok ince ve havalı. Yani görünüş olarak bu fiyattaki rakiplerinin önünde diyebiliriz.

128 GB'lik SSD de laptopun açılış sürelerinin hızlı olmasını sağlıyor.

Beğenmediklerimiz

Bu konuda yazacak çok şey var. Bulanık, düşük çözünürlüklü ekran, plastik kapak, düşük test skorları, işlemcisi... Tabii bu eksilerin bazılarının fiyatı düşük tutmak için zorunlu olduğu doğru. Ama Asus Zenbook S200 veya VivoBook s400 gibi hesaplı ama daha iyi laptopları düşününce, ATIV Book 9 Lite pek iyi bir seçim gibi görünmüyor.

Son karar

Üst uç kılığında hesaplı bir laptop. Intel Core işlemcinin eksikliğiyle ve ikinci sınıf donanımıyla tavsiye etmek pek kolay değil.

H. Hüseyin Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Resimler çok kötü, model tanıt ama koyduğun resimler çok kötü, cihazı beğenmediğiniz koyduğunuz resimlerden de anlaşılıyor ya bir Apple'ın cihazı olsaydı ?!

@15 Ara 2013 11:53 Arkadaş iyi sayılacak ufak bir stüdyo kurmuş, arka plan kağıdı yada kumaşı kullanmış, ışık daha iyi olabilirdi. Yine de hazırlayan uğraşmış. Tanıtımda eksikler var umarım giderilir.

önerdiğiniz modele baktım VivoBook s400 2527 tl o fiyatta zaten ativ book 9 plus alınıyo

Peki ben bu bilgisayarı almayı uzun zamandır düşünüyordum. Linux kurup kullanacaktım. Hali hazırda web tasarımı öğreniyorum. Bir bilgisayarda beklentilerim; - İstediğim programlara erişimim hızlı olacak. - Hızlı bir masaüstü performansı beklerim. - Bataryası uzun dayanacak Li-Polimer batarya olacak. Li-ionları sevmiyorum. - En fazla 13.3" inc olacak ki taşınabilir olsun. 14" çok zor benim için. - Açılış süresinin az olmasını istiyorum. - MineCraft ve Mount And Blade den başka oyunum yok, onları açsın istiyorum. - Videolarımı sorunsuz oynatacak. Hem internet tarayıcısı üzerinden hemde bilgisayar üzerinden. Bu sistem bana gidermi ? Not: Siz burada sade oyun amaçlı bir test yapmışsınız. Bu tarz ultra taşınabilir düşük fiyatlı laptoplardan yüksek bir oyun performansı beklenmez. Bu laptop haricinde şöyle bir makine daha buldum ama; http://www.istanbulbilisim.com.tr/acer-s3-391-6862-ultrabook-fiyati,69876.html Yorumlarınızı bekliyorum.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir