Audi E-tron Quattro konseptini sergiledi

Audi'den, tamamen elektrikle çalışan, bomba gibi bir SUV: E-tron Quattro ile tanışın!

Audi E-tron Quattro konseptini sergiledi

2018 yılına kadar tamamen elektrikle çalışan otomobiller satmayı amaçlayan Audi, E-tron Quattro konsepti ile bu yöndeki çalışmalarını hızlandırdığını gösterdi. Tek bir şarjla 500 kilometre yol gidebilen lüks SUV, Audi'nin yeni tasarım dilini sonuna kadar yansıtıyor.

E-tron Quattro konsepti, alçak tavan çizgisi ve keskin hatlarıyla son derece sportif bir görünüme sahip. Yeni dizaynla birlikte aracın elektrikli tahrik sistemi aralığı maksimum seviyeye ulaştırılarak aerodinamiği iyileştirilmeye çalışılmış.

Tamamen elektrikli bir otomobil olan E-tron Quattro 95 kilovat saatlik lithium-ion bataryayla yaklaşık 500 kilometre (310 mil) yol yapabiliyor. Araçtaki batarya paketi ağırlık merkezini düşürme adına yolcu kabininin altına yerleştirilmiş durumda. Audi, elektrikli SUV modelindeki bataryanın tamamen boşaldıktan sonra Level 3 DC şarj istasyonlarında 50 dakikada dokdurulabileceğini ifade ediyor.

Şirket E-tron Quattro modelinde ilk olarak en son Audi TT modelinde görülen "Sanal Kokpit" sürücü arayüzüne de büyük bir LCD panel olarak yer vermiş durumda. Bunun üzerinde yer alam diğer dokunmatik ekran ise eğlence sistemi, klima kontrolü ve diğer fonksiyonlara erişim sağlıyor.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

50 dk biraz uzun beyler

@19 Eylül 2015 21:28 sen bi el at da Audi ye 20 dak yap teknolojisi ileri arkadaşım :/

Elektrikli arazi aracinda torku nasil hesaplayacagiz acep.

@19 Eylül 2015 21:39 tork hesaplaması benzinli dizel diye değişmiyorki,

@19 Eylül 2015 21:39 arazi araci olmadigi icin henuz hesaplamana gerek yok

@19 Eylül 2015 21:39 Elektrikli araçlarda tork 0 devirden itibaren full torktur, mesela Tesla S modeli 700 torktur ve bu tork ile daha ilk devirden den ileri atılabilir, 700 beygir ve 700 tork birleşince 2300 kiloluk Tesla S P85D 3.1 sn de 100 km ye çıkabiliyor.

@20 Eylül 2015 11:46 Sagolasin hocam umarim yayginlasir.

Peki önceden akılları neredeydi ? İsterse 8-10 saatte şarj olsun. 5-7 yıl önce neden bu araçları çıkarmadılar ? Tabi ki üstlerindeki yumurta kapıya sıkışıncaya kadar bekleyen yöneticiler yüzünden(Audi yöneticilerindne bahsetmiyorum onların üstündekilerden.Anlayan anlar) Söylenecek çok şey var da buraya sığmaz malesef.

Bizimkiler agustosta milli araba tanitiyorlardi noldu acaba ? Akpliler secimi kaybedince sanirim arabayi yaktilar

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir