Audi ünlü modeli R8'i fişe takıyor!

Audi'nin efsanevi modellerinden biri olan R8 bu kez daha da muhteşem: Yepyeni R8 konsepti burada...

Audi ünlü modeli R8'i fişe takıyor!
İşte elektrikli Audi R8...

Audi'nin, ünlü R8'in elektrikli bir modeli üzerinde çalıştığı söylentileri bir süredir ortalarda dolaşıyordu. Sonunda Alman otomotiv devi bu söylentiyi doğruladı.

Dört çekerli yeni R8, 230kW'lık bir güce sahip. Bu gücü sayesinde 0'dan saatte 100 kilometreye sadece 4.8 saniyede çıkabilen yeni Audi R8'in ulaşabildiği en yüksek hız ise saatte 200 kilometre. Aracın 53kWh'lık lityum-ion aküsü yaklaşık 250 kilometrelik bir erişim alanı boyunca yeniden şarj olmadan yolculuk yapılmasını mümkün kılıyor.

Yeni Audi R8'de bulunan 4 motordan arka tarafta yer alanları hemen arka aksın gerisinde ve öndeki motorlar ön aksın üzerinde. Bu yerleşim sayesinde 42:58'lik ağırlık dağılımına sahip olan R8, bu özelliği ile Lamborghini Murcielago LP640 ile benzerlik taşıyor. R8'in ağırlığı ise Murcielago'dan 50 kilo daha hafif yani 1600 kg.

Yeni R8 ile ilgili en kötü haber ise Audi'nin bu modelin sadece konsept olduğu ve üretim için bir plan bulunmadığını söylüyor olması. Daha önce de konsept olarak başlayan projelerin hayata geçtiğini görmüştük ve umarız bunun bir örneğini daha R8 ile yaşarız.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Ön tarafa sanki arka farları takılmış gibi duruyor :(

Eger piyasada var olmak istiyorlarsa bu araci tabiki üreteceklerdir. Tüm otomobil firmalari elektrikli arabalarini 2010 sonu itibariyla piyasaya sürecek. Audide mutlaka bu kervana katilacak. ARAPLARIN VE ABD'nin her ne kadar isine gelmesede Petrol dönemi kapaniyor.

taş devri taşlar bittigi için bitmedi yeni teknolojiler cıktıgı için bitti
vede petrol teknolojiside yakında bitecektir arac tavanına fatavoltail pille kaplamalar amartisörden zıplama ile oluşan hareketten elektirik üretmeler falan derken bu elektirikli araclar baya bi revacta olacaktır buna birde şuanki teknolojiye göre vites ve aktarma organlarını istemeyen birteknoloji oluşu ise maliyetleride düşürecektir direk motoru tahrik aksına baglamak yeterlidir ve burada yazamadıgım daha nice artıları vardır bu yeni teknolojinin sadece sıkıntı pil teknolojisinin yeterli hızda ilerleyememesidir şarz için hala 10 lu saatlere ihtiyac duyulmasıdır
bu 10 lu saatler 5 dakikaya 10 dakikaya indigi anda petrol işi bitmiştir şuanda herkez pil teknolojisinin ilerlemesini bekliyor bu konuda biziim yerli akü üreticileride bu konuda arge yapıp geri kalmasalar iyi olur

audinin r8 in fiyatları 270 500 euro ya kadar çıkıo

fiyatlar böylerken bunu çok merak ediyorum ama güzel araba:D

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir