Autodesk Kampı'nda Drone tasarımları yarıştı

Autodesk Dijital Tasarım Kampı kapsamında düzenlenen yarışmanın sonuçları belli oldu.

Autodesk Kampı'nda Drone tasarımları yarıştı

Kadir Has Üniversitesi'nde İstanbul'daki tüm üniversitelerin endüstriyel tasarım bölümü öğrencilerine açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilen Autodesk Dijital Tasarım Kampı'na 14 farklı üniversiteden 42 endüstriyel tasarım öğrencisi katıldı. Etkinliğin ilk gününde Autodesk'in yeni nesil 3B tasarım, imalat ve mühendislik aracı Fusion 360 üzerine uygulamalı bir eğitim verilen öğrenciler, ikinci gün düzenlenen tasarım yarışması ile yeni nesil 3B tasarım teknolojilerini deneyimleyerek öğrenme fırsatı buldular. 3 boyutlu insansız araç (drone) modelleri tasarımlarının rekabet ettiği yarışmada dereceye giren ekipler şöyle:

 Birincilik Ödülü

Almila Ek - Bahçeşehir Üniversitesi

Onur Argun - Marmara Üniversitesi

Uğurcan Akın - Kadir Has Üniversitesi

 İkincilik Ödülü

Serra Özçelik - Marmara Üniversitesi

Ayça Akyıldız - Marmara Üniversitesi

Onur Çavdar - Marmara Üniversitesi

Tina Paknahad - Marmara Üniversitesi

 Üçüncülük Ödülü

Melike Uyanık - Doğuş Üniversitesi

Taylan Soytemiz - Kadir Has Üniversitesi

Ahmet İbrahim Polat - Melikşah Üniversitesi

 Mansiyon

Yunus Babur - Aydın Üniversitesi

Can Fırat - Aydın Üniversitesi

Can Mert Kösele – Işık Üniversitesi

Yarışmada dereceye giren ekipler toplam 3.150 TL değerinde maddi ödül kazanırken, etkinliği tamamlayan katılımcılar ayrıca Autodesk tarafından uluslararası geçerliliği bulunan katılım sertifikası alacaklar.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Röntgenciliğin adı dronecilik olmuş vay be! En iyi uçan röntgen kamerası tasarlayana ödül bile var, drone değil ülke uçmuş be birader...Bu drone işine bir kıstlama yasal mevzu bişey getirilmeli.

@24 Ocak 2016 19:37 senin gibi düşünen insanlar yüzünden gelişemiyoruz farkındamısın.Sizlere birşey anlatmak deveye antartikada kutup ayısı buldurmak gibi. 5000 tl verip röntgenlemek için bunun kullanıldığını söylemek abesle iştigaldir. Sonra ağlamayacaksınız niye gelişemiyoruz ühü ühü diye. Birşeyler yapan yada yapmaya çalışana destek olacaksınız yada susup kenara çekileceksiniz.Bütün gün oturup insanların emeklerini aşağalayamazsınız.Bir şey yapın biz sizleri tebrik edelim gaz olmasın yeter.

@28 Ocak 2016 14:00 Başkalarının icat ettiği bir ürünü modüler hale getirmek hüner midir? Ulusal ve ekonomik gelişmeye High-Tech atılımına kaç gram fayda sağlar? Birkaç baba parası ile okuyan vakti çok Unili genç hobi için birşeyler yapacak bunun adı bilim olacak öyle mi? Birikmiş bilincimle alay edemezsin. Bilimsel öyle bir gelişme veya icat yapsınlar ki tüm Dünya'nın bilim otoriteleri hayran kalsın! Varmı böyle bir şey yok! Oyuncak uçursunlar bu da bilim olsun! Drone tuning bilim değildir!

@28 Ocak 2016 14:00 Ayakları yere basan her türlü ciddi akademik bilimsel çalışmanın her zaman arkasındayım. Onları yüreklendirmek, motive etmek her aklı başında yurttaşın, yurtseverin görevidir. Burada bilime karşı duruş yok olayı çarpıtmayalım. Gaz vs gibi abuk subuk demogi yollu sözleriniz çok yakışıksız, aynen iade ediyorum. Gaza meraklıysan bilimle uzaktan yakından ilgisi olmayan bu türden faaliyetler Havagazıdır. Tepeden bakan, ayar vermeye kalkışan kırıcı üslubunuzu gözden geçirin.

@28 Ocak 2016 14:00 aşırı tepki vermişsin! Cevizlibağ öğrenci yurdunda kız öğrencilere drone ile yapılan taciz halen unutulmadı. Drone kötü bir imaja sahip. Amerika, Çin, Fransa ve Güney Afrika’da üretilen Cheerson Cx , Dji, Steadi Dron, Walkera, Parrot markalı ürünlerle pazara egemenler. Ülkemizde ise sadece montaj yapılıyor ve hobi olmaktan öteye gidemiyor. Drone kullanımına yasal sınırlama getirilmesi taraftarıyım şimdi ben bilime teknolojiye karşı mıyım?

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play