Avast 5.0 beta yayınlandı: İndirin, deneyin

Avast 5.0 beta nihayet yayınlandı: Tıklayın, indirin, Avast'ın yeni sürümünü ilk deneyenlerden olun.

Avast 5.0 beta yayınlandı: İndirin, deneyin
Avast 5.0 beta nihayet yayınlandı. Tıklayın, indirin, Avast'ın yeni sürümünü ilk deneyenlerden olun!

Antivirüs yazılımı dendiğinde akla gelen önemli isimlerden biri olan Avast, en yeni sürümüyle kullanıcılarının karşısına çıktı.

Henüz beta aşamasında olan Avast 5.0, yeni tasarımıyla da bir önceki sürüme göre hayli farklı bir görünüme sahip. Beta sürecinde olan Avast 5.0'in en büyük handikapı ise Windows 7 işletim sistemince bir güvenlik yazılımı olarak algılanmaması. Action Center yani İşlem Merkezi tarafından virüs programı olarak görülmeyen Avast 5.0 beta, bu nedenle kullanıcıları antivirüs yazılımı konusunda uyarmaktan geri kalmıyor.

Avast 5.0'i ilk deneyenlerden olmak için tıklayın.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 21 Yorum

avast hikaye kaspersky şahane :D

Avast'ı yıllardır kullanıyorum. Ortalama bir antivirüs. Hem bedava hem legal olduğu için çok iyi.

İnsanlar birçok dandik antivirüsü illegal olarak kullanacağına böyle antivirüs yazılımlarını bedava kullansa ne güzel olur...

Eski sürümü bulduğu virüs ve diğerlerini silemediğinden karantinaya almaya çalışıp sürekli uyarı mesajı vermesi çok canımı sıkmıştı. Sistemimden hemen kaldırdım.Bu da böyle değildir herhalde.

Severek kullandığım bir antivirüs yazılımı. Türkçe ve ücretsiz olmasıda cabası.

Türkçe olsun bakarız :)

3 yıldır avast kullanıyom tarama süresi oldukca uzun ve temp deki bazı virüsleri silemiyor orası kötü

güncel ve ücretli antivrüs yazılımlarına(symantec norton ve mcafee virus scan gibi) benzer bir arayüz üretilmiş. Benceiyi de olmuş, artık antivirüs programı bu ücretli ağabeyleri gibi kişiyi rahatsız etmeden çalışabilecek.

Saygılarımla.

Önemli olan görsellik değil,virusleri bulup silebilmesi daha önemlidir.

Hala avast'ı antivirüs niyetine kullanan var mı ya? Yazık valla. Ücretsiz antivirüs istiyorsanız en iyisi AVIRA.

son derece yetersiz bir güvenlik yazılımıdır

5 yıldır avast kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım.Bu sürüm betadır birçok sorunu var kararlı sürümü çıkınca kullanıma geçmek daha uygun olacaktır.

avast okadar iyi değil

Siz hala Avast mı kullanıyorsunuz?

kararlı sürümü çıkınca 4.8 den kendisi günceller mi

Denedim,simgesinden tutunda tüm menüleri değiştirilmiş.modern bir görünüm vermişler.Menülerdeki ayrıntılar azalmış nod 32 gibi olmuş.sistemdeki kasılma avira personelden daha az belli bile olmuyor.Beta olduğu için biraz sorunlu tabiki.

avast antivirüs müymüş? avast'ın kendisi virüs zaten :)

Avast 5.0'in en büyük handikapı ise Windows 7 işletim sistemince bir güvenlik yazılımı olarak algılanmaması.
-------------
Belki mp3 player olarak gözüküp virüslerden saklanıyordur :D
Türkçe olması iyi oluyor ama avira şifresiz kullanılabilirken ve daha performanslı iken avast'ın lafı edilmez, zaten virus tanımadada avira daha iyi.

pek virüslü şeylerle uğraşmıyorum pc de kasılmasın diyorsanız iyi ama virüs bulşınca ne yapar bilemem bedava anti virüslerin hiçbiri tam koruma yapmıyor bence hepsi hikaye. Nod32 4.0 kullanıyorum kafam rahat

Avast a kötü diyenler neye göre kötü diyor anlamıyorum.Avast son 1 yıldır bütün bağımsız test şirketlerinin testinde hep üst sıralarda.av-comparatives.org,av-test,org,vbulletin... Bence siz kulaktan dolma bilgilerle konuşuyorsunuz.Kaçınız oturup çok sayıda zararlı ile test etti de kötü diyorsunuz.Önce test edersiniz birçok zararlı ile sonra iyi-kötü dersiniz.Son av-comparatives testinde o çok övdüğünüz nod32 ve kaspersky den çok daha iyi sonuç almıştır.Hemde on-demand da.Zaten nod32 batmış durumda.2.7 sürümünden sonra çıkan sürümler hiç başarılı değil.Virüs bulma oranı çok düşük.

avast uzun süredir kullanıyorum malvare ve autrön viruslerini bulamıyordu şimdi görüyor. virus bulma verisi daha gelişmiş gördüm. bir çok virus programı kullandım üç program iyi ;biri combofix, avast ve avg bunlar dışında pek değil.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir