Avast, AVG'yi yuttu!

Popüler antivirüs yazılımı Avast, bir başka çok popüler antivirüsü 1,3 milyar doları gözden çıkararak yuttu!

Avast, AVG'yi yuttu!

Popüler antivirüs firması AVG, Avast tarafından 1,3 milyar dolar gibi yüklü bir miktar karşılığında satın alındı. Böylece ücretsiz antivirüs yazılımlarıyla tanınan AVG, ücretsiz çözümüyle tanınan bir başka firma olan Avast tarafından yutulmuş oldu.

Avast, satın almanın kendisine "teknolojik derinlik" katacağını ve coğrafi kapsamını genişletmesini sağlayacağını söylerken, Nesnelerin İnterneti alanında da önemli katkılarının bulunacağını belirtti. Çek Cumhuriyeti'nde bulunan iki firmanın birleşmesiyle ortaya çıkan firma, 160 milyonu mobilde olmak üzere toplam 400 milyon cihazı kapsayacak.

Avast CEO'su Vince Steckler, satın almanın kendilerini "Nesnelerin İnterneti gibi gelecekteki fırsatlarla ilgili müthiş bir konuma yerleştireceğini" söylerken AVG'nin patronu Gary Kovacs, iki firmanın birleşmesinin daha yüksek bir değer ortaya çıkaracağına ve "büyümekte olan bu piyasanın lideri haline geleceğine" inandığını söyledi.

İki tarafın da yönetim kurulları tarafından kabul edilen satın alma, her zamanki düzenleyici mevzuat ve yatırımcı onayı süreçlerinden geçmeyi bekliyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

İki tarafta sevindiğine göre yutma, satın alma değil resmen füzyon olmuş yani şirket evliliği. AVG son kullanıcı olarak denedim beş para etmez, Avast bedava ondan daha nitelikli özellikle otoriterlerce ''Zoo-Malware'' de tam bir iş hayvanı! Stratejik ortaklık yapmışlar ücretsiz AV kullanan son kullanıcılar için faydalı bir gelişme.

Tencere, kapağına kavuşmuş ! Hayırlı olsun.

avast 'ın aldığına sevindim.10 senedir kullandığım güvenlik yazılımıdır.

İkiside dandik antivirus yazılımı üretiyordu. Hayırlı olsun ne diyelin belki iyi birşey çıkarırlar.

@09 Temmuz 2016 12:39 Koltuğa yaslanıp 'dandik' demek kolay. Eğer dandikse oturup kendin daha iyisini yaz ve onu kullan. Bir satır kod yazmaktan aciz kişilerin uzmanmışcasına ahkam kesmesine bayılıyorum.

Avast çok virüs kaçırıyordu (örnek: Özel Dosyalar.exe virüsünü virüs olarak görmüyor, daha kaçırdığı birçok virüs var) 3 yıl Avast kullandıktan sonra nihayetinde 5 ay önce AVG'ye geçtim, Avast'ın görmediğini bildiğim virüsleri bilerek bulaştırmaya çalıştım, tamamını yakaladı, her ne kadar Avast'ın kullanıcı arayüzü ve özellikleri AVG'den çok daha ileride olsa da AVG virüs yakalama konusunda daha başarılı, umarım AVG'nin virüs yakalama gücü ile Avast'ın arayüzünü birleştirirler.

comodo internet securutiy kullanin tavsiye ederim bedava iyi korur.kendi ulkenize faydaniz olsun.

Zamanında ücretsiz antivirüs tavsiyesi isteyenlere avast! 'ı az önermedik. AVG'de büyük firmadır. Dev üstüne dev oldu. Ama daha birsürü dev var piyasada. Bu nedenle tekelleşme kanunlarına fazla takılmadan kısa sürede birleşme gerçekleşir diye tahmin ediyorum.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir