Avast, CCleaner'ın Sahibi Piriform'u Satın Aldı!

Antivirüs dünyasının önemli oyuncularından biri, sürpriz bir satın almaya imza atarak oyunun kurallarını değiştirmenin peşinde!

  • Zeynel A. Öztürk
Avast, CCleaner'ın Sahibi Piriform'u Satın Aldı!
Avast'ın CEO'su Vince Steckler

En büyük antivirüs üreticilerinden Avast, popüler sistemi temizlik aracı CCleaner'ı geliştiren Piriform'u satın aldığını duyurdu.

CCleaner'ın Android ve Windows'ta dünya çapında toplam 130 milyon kullanıcısı bulunuyor. Avast'ın CEO'su Vince Steckler, firmanın basın duyurusunda "CCleaner ve Avast arasında müthiş ürünler üretmemizi sağlayacak birçok ortak nokta görüyoruz," dedi ve şöyle devam etti:

"Avast ve CCleaner, popüler indirme sitelerinde en çok indirilen iki ürün. İkisi de gelişmiş kullanıcılar tarafından biliniyor ve bu yüzden CCleaner kullananların Avast'a ilgi göstereceğine, Avast kullananların ise CCleaner'a ilgi göstereceğine inanıyoruz."

CCleaner, Avast'ın son zamanlarda satın aldığı tek büyük firma değil. Avast, geçen sene rakip PC güvenliği firması AVG'yi satın almış, şirketin 400 milyon kullanıcısını kendi bünyesine katmıştı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Akıllıca bir iş. CCleaner kim kullanmıyor ki?

@20 Temmuz 2017 17:33 Şahsen Comodo ve Glary Utilities'i tercih ederim. Yani farklı tercihler de var. ;{)

Bilgisayarlara daha fazla musallat olacaklarmış gibi duruyor. İyi mi kötü mü bilmem ama son iki güncellemeden sonra, Avast bilgisayarımı yavaşlatmaya başladı. Her şeyi tarama meyilinde ve uygulamaları bu yüzden yavaşlatıyor...

Şimdi CCleanerın içine edeceklerdir muhtemelen. En azından bana öyle geliyor.

kullandığım iki programı aynı çatı altında görmek güzel :)

Sen de yorum yaz