Avaya’nın Dünya Kupası iletişim ağı ‘tam not’ aldı

Futbolseverlerin merakla beklediği FIFA Dünya Kupası’nın 9 Haziran’daki açılış maçı için geri sayım devam ederken, Avaya’nın iletişim ağı, önce bağımsız kalite kontrol şirketi Netconsult Online’ın ardından da FIFA’nın testlerinden ‘tam not’ aldı.

2006 FIFA Dünya Kupası’nın bütünleşik iletişim ağı, konfigürasyon, güvenirlilik ve güvenlik testlerinden mükemmel sonuçlarla geçti. İletişim ağını kuran Avaya, Frankfurt’taki FIFA Dünya Kupası laboratuvarında gerçekleştirdiği 400’den fazla testin yanı sıra bağımsız kalite kontrol şirketi Netconsult Online’ı da iletişim ağının işlevselliğini onaylamakla görevlendirdi. Önce iletişim ağı çöküş senaryoları, yedek güç, yazılım uygunluğu ve çeşitli IP uygulamaları test edildi. Bağımsız onaylamanın ardından FIFA, iletişim ağı üzerinde uygulamaların performansını değerlendirerek, kendi entegrasyon testini gerçekleştirdi. Avaya iletişim ağı, her iki testten de yüzde 99.99 ile geçti.

Netconsult Online’da danışman olarak çalışan ve iletişim ağı değerlendirme testlerini kontrol eden Peter Draper, sonuçlarla ilgili yaptığı açıklamada, “Projenin karmaşıklığını göz önüne aldığımızda iletişim ağı testi sonucunda kayda değer bir sorunla karşılaşmamak önemlidir.” dedi.

Avaya FIFA Dünya Kupası Teknik Program Yönetici Direktörü Doug Gardner ise en büyük amaçlarının bu dev organizasyonun iletişiminin sorunsuz olarak gerçekleşmesini sağlamak olduğunu söyledi. Gardner, “Bu organizasyonu hazırlayan binlerce kişinin ile maçları izleyecek furtbolseverlerin herhangi bir gecikme yaşamaması çok önemli. Ayrıca, takımların zamanında stada varabilmeleri ve maç istatistiklerini basına anında sağlayabilmek için iletişim ağını testleri ve cihazların kurulumu büyük önem taşıyor” diye konuştu.

Avaya iletişim ağı, antrenörler, futbolcular, gönüllü çalışanlar, taraftarlar ve gazeteciler tarafından akreditasyon, raporlama sonuçları, otel konaklamalarının onaylanması, ulaşımın ayarlanması, bilet kesimi ile güvenliğin sağlanması gibi alanlarda kullanılacak.

FIFA’nın 2001’den beri ortağı olan Avaya, 2006 FIFA Dünya Kupası’nın da resmi bütünleşik iletişim sağlayıcısı. Avaya, bugüne kadar 2002 FIFA Dünya Kupası™, 2003 FIFA Kadınlar Dünya Kupası ile 2005 FIFA Konfederasyon Kupası’nın iletişim ağlarının tasarım ve kurulumunu da gerçekleştirdi.

İndirmek için tıklayın

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir