Avea, 3G ile tüm sınırları kaldırıyor...

Avea, 3G ile görüntülü konuşma devrini sadece Türkiye sınırları ile kısıtlamıyor, Dünya'ya açılıyor.

Avea, 3G ile tüm sınırları kaldırıyor...

Avea, abonelerinin yurtdışındaki numaralar ile de görüntülü konuşma yapabilmesi için sürdürdüğü test ve hazırlıkları tamamladı. Böylece Avea 3G teknolojisinin hayata geçmesiyle abonelerini yalnızca Türkiye'de değil, yurtdışında da görüntülü konuşturacak.

Avea aboneleri, 3G teknolojisinin 30 Temmuz'da hayata geçirilmesiyle, tüm Avrupa Birliği ülkeleri, Japonya, Rusya ve Suudi Arabistan dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki 3G kullanıcıları ile görüntülü konuşma gerçekleştirebilecek.

Avea Regülasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Anık, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede 3G ile farklı birçok katma değerli servisi abonelerine sunmaya başlayacaklarını söyledi. Anık, sözlerine şöyle devam etti: "3G teknolojisinin 30 Temmuz'da hayata geçirilmesiyle Avea abonelerine nerede olurlarsa olsunlar 3G USB Stick ile internete hızlı erişim, cep telefonundan televizyon izleme ve görüntülü konuşma gibi katma değerli hizmetler sunacağız. Öte yandan bu hizmetleri bir adım öteye taşıyarak Avea abonelerini yalnızca Türkiye'deki değil, yurtdışındaki 3G kullanıcısı yakınları ile de görüntülü konuşturacağız. Bu sayede, bugüne kadar olduğu gibi, 3G ile başlayacak yeni dönemde de abonelerimizin evde, işte ve hatta sokakta hayatlarını hızlı, kolay ve keyifli bir hale getireceğiz."

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 23 Yorum

avea nın yarısı türk telekomundur bir yarısıda iş bankasına aittir.

10 kb için 1 kontör alırlar merak etmeyin, Telsim zamanında ne güel 5 ytl sınırsız Gprs vardı.
Telsimi yabancıya peşkeş çektiler ve o dönemler tarihte kaldı.
Şimdi kazık atan atana, hep aldatmaca kampanyalar.

cezayirde bile konuşamıyorum.çünkü yurtdışına açık olduğu halde avea çıkmıyor.ne tüm dünyası.

avea telekomun yani ttnet pahalı olduğuna göre bu çok pahalı olur.

farkeden oldu mu bilmiyorum ama fiyatları bir türlü duyamadık, 3g getiriyoruz diyorlar fiyat yok... Kazıkçı bir zihniyet görür gibiyim,

Hani hatırlarsınız belki yaşayanınız vardır şöyle bir durumu

-abi x var mı?
-getirtiriz
-fiyat
-gelsin konuşuruz
-ama fiyat
- aa boşver fazla değildir, taş çatlasa y liradır
(mal geldikten sonra)

..Malumunuz.[aslında tam örnek aklıma gelmedi doğrusu ama anlamışsınızdır]

Internet kaç para olacak siz onu söyleyin. Biryerlerde okumuştum. ilk zaman hariç insanlar görüntülü konuşmayı çok az yapıyor yazmıştı. Bencede haklılar. Yatakta, tuvalet de, iç çamaşırı ile, yanımızda görünmek istemediğimiz kişilerle, olduğumuzu söylediğimiz yerden çok farklı yerde olmak gibi bir ssürü sebep var.Kullanılmayacak seyin değil çatır çatır kullanacağımızın fiyatını verin.

Turkcell in kıbrısta uyguladığı tarifler şunlar;
1- 4 Gb kotalı = 60 TL
2-10 Gb kotalı= 70 TL
3-10 Gb kotalı= 80 TL ( 02:00 ' dan 08:00 ' a kadar olan süre kotaya dahil edilmeyecek.)
Bu fiyatları burdada görebiliriz. Bence oldukça pahalı. İnsan daha az ödemek istiyor ama bu şekilde çok fazla kullanıcıya sahip olamazlar. Belki reklamların etkisiyle ilk bi kaç ay kullanıp deneyen olabilir ama uzun vade için oldukça pahalı.

o değil de turkcell ne zaman açıklıycak bu fiyatları 10 gün kaldı servisin başlamasına ama herşey muamma

bulgaristanda 2 sene önce kullanmaya başladılar biz ise daha yeni geçmeye çalışıyoruz.bir bulgaristan kadar olamadık yazıklar olsun bulgaristandaki fiyatları bilmiyom ama bizde kesin yüksek olur.

"bulgaristanda 2 sene önce kullanmaya başladılar biz ise daha yeni geçmeye çalışıyoruz.bir bulgaristan kadar olamadık yazıklar olsun bulgaristandaki fiyatları bilmiyom ama bizde kesin yüksek olur.
Bugün 11:20"

Bulgaristan dediğin 2007'den beri Avrupa Birliği üyesi bir ülke. Normal değil mi bu tür gelişmelerin olması.

3g değil 33G gelse ne işimize yarayacak kullanamadıktan sonra.
Adamlar 1gb tarifeli kota yapıyorlar şaka gibi yav,
Yada 100kb 10 kontör yaparlar artık.
Hep aldatmalı hileli kampanyalar yapıyorlar, sırf avea değil hepsi öyle.

Hediye kontör veriyor 30 gün içinde tüket bunu, zorla birilerini arayacak halimiz yokya, veriyorsan adam gibi ver hediyeni, istediğim zaman tüketeyim onu.

Çok reklam yapıyorlar ama benim için asıl önemli olan fiyatı.10 gb için 80 tl çok fazla.Piyasadaki adsl fiyatlarına biraz yakın olsa herkes kullanır.Ama bu fiyatlarla fazla kullanan olmayacak ve mecburen daha güzel bir kampanya düzenleyecekler

"avea nın yarısı türk telekomundur bir yarısıda iş bankasına aittir."
denmiş.doğru bilgilendirmek lazım avea italyan şirketi aria ile türk telekomun şirketi aycell'in birleşimiydi hatırlarsanız.
bu surette çok düşük fiyatlar beklemeyin açıkcası reklama bol para harcanıyosa bu demek oluyoki o reklamların parasını cıkaracak yüksek ücretlere hazırlıklı olun.

yok dostum satıldı işte artık türk telekomun ve işbankasına ait

kanıt güncel bilgi

Türk Telekom'un GSM Operatörü Aycell'in, %51 İş Bankası Grubu ve %49 TİM ortaklığı ile kurulmuş olan İş-TİM ile birleşmesi sonucu, 19 Şubat 2004 tarihinde resmen kurulmuştur. Birleşmeden sonra Aria ve Aycell markalarının TT&TİM çatısı altında devam ettiği kısa bir süreç yaşanmıştır. 23 Haziran 2004 tarihi itibariyle ise birleşmeden doğan sinerjinin ifade edildiği yepyeni "Avea" markası, bu iki markayı temsilen piyasaya sunulmuştur. 15 Ekim 2004 tarihi itibariyle "TT&TİM İletişim Hizmetleri A.Ş" ticari ünvanı "Avea İletişim Hizmetleri A.Ş." olarak değişmiştir.

avea türk telekomundu aycell ise iş bankasının kulaktan duyma bilgilerle yazmayın bildigini sanıyorsun komik duruma düşüyorsunuz

3G bence saçmalıktan öte bir şey değil. Ben konuştuğumun suratını görsem ne olacak görmesem ne olacak? Her yerde çok abartıyorlar ama umudum yok. Avea kullanmaya devam edeceğim ama 3G'ye gerek yok.

16.23 zamanında yazan ziyaretçiye.. o avea değil aria olacak. kim kulaktan dolma yazıyormuş bakalım?

benim acıgımı yakalıycaksın illa içinde kaldı kanıt ı gösterince

avea hiç bişeyi kaldıramadı... 81 ile 3G destegi veremedi daha

arkadaşlar avea 3g usb stick var laptopta kullanıyorum fakat 3g yazısını göremedim halen sürekli aveayı arıyorum müşteri hizmetlerine ulaşamıyorum rezillikten başka birşey degil modemi iade edemiyorum 150dolar ödemem gerekiyor şimdiye kadar EDGE baglanti kullanabildim KONYA da yaşıyorum. alacak olanların tam bi olanak saglanana kadar iyi düşnmelerini isterim herkeze iyi akşamlar. Mehmet Parsadan

önce türkiyede adam gibi versinler , sonra yurtdışına verir

Yahu nasıl daha hızlı ve ucuz olur ben 15 ay boyunca kullandım resmen rezillik faturam da sürekli 50 55 tl arası geldi kotayı aşmadığım da en son faturam 270 tl geldi şimdi vodafone aldım kafam kulağım rahat vallahi unutmadan avea mobil modemimin simlock kodunu çağrı merkezinden bir türlü alamadım onda bile zarar ettirdiler bana şimdi mobil modem bir köşede duruyor onların yüzünden gittim 2. bir mobil modem aldım

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir