Avira AntiVir yenilendi: AV9 çok yakında...

Popüler güvenlik yazılımı Avira AntiVir yenilendi. Yeni sürümde bizi bekleyen yenilikler neler?

Avira AntiVir yenilendi: AV9 çok yakında...

Avira AntiVir'in AV9 sürümü Mart ayında yayınlanıyor. Yeni sürümle beraber Avira yazılımını etkisiz hale getirmeye çalışan virüsleri durduran SelfDefense özelliği ile koruma arttırıldı ve QuickRemoval seçeneği ile, virüsler bir tıklamayla silinebilir hale geldi. AV9 Professional ayrıca manuel veya otomatik olarak kapatılıp açılabilen 3 ayrı yapılandırma profilinin kullanımı kolaylığını da sağlanmış oldu.

İş yerlerinde güvenliği en yüksek seviyede tutmak için On-Demand tarama çoklu-işlemcili makinalar üzerinde kullanım için optimize edilebiliyor. Windows Management Instrumentation (WMI- Web Tabanlı Kurumsal Yönetim) desteği sağlayan yeni sürüm hem Professional hem de Server için heuristic ayarlar veya genişletilmiş tehdit kategorilerinin hızlı ve kolay yapılandırılması için bir konfigürasyon sihirbazıyla geliyor. Her iki üründe de çoklu iş günlerinde işleri programlamak artık mümkün.

Her versiyon değişikliğinde olduğu gibi yeni versiyon 9'daki değişiklik de otomatik olarak kullanıcılara yüklenecek. Kullanıcıların yapması gereken tek şey sadece yeni kurulumu birkaç tıklama ile onaylamak. 31 Mart 2010'a kadar upgrade yapmayanlar ise bu tarihten sonra Avira yazılımını güncelleyemeyecek.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

İşte İnternet sektörünün önemli bir kalemi daha: Güvenlik. Güvenlikle ilgili yazılımlar hiç de ucuz olmadığı için piyasadaki en uygun ürünü seçmek önem kazanıyor. Sözgelimi biz Rising Antivirus kullanıyoruz halen. Yeni bir yazılıma geçmek için kayda değer avantajlar olması gerekli yönünde düşünüyorum. Selamlar.

Bir çok AV yazılımından sonra Avira'nın ücretsiz versiyonunu hem kendi bilgisayarımda hem de kafemdeki tüm bilgisayarlarda bir yıla yakın süredir kullanıyorum. Performansından çok memnunum. Umarım yeni versiyonda da ücretsiz alternatif sunarlar. İtiraf: Her güncelleme sonunda çıkan "Profesyonel sürümü satın almak ister misiniz? penceresini bir yöntemle engelledim, tam sürüm gibi oldu, gayet de güzel oldu... :)

Her ne yaptıysam bu yazılımın her virüs bulunduğunda soru sormasını engeleyemedim. İlginç.

antivirüs yazılımı yapmak bukadar zor mu?Neden türklerin yaptığı bir antivirüs programı yok.(nod32 hariç)

Rising antivirüs ne yaaa :( ben hiçbirini kullanmıyorum ama kullansam ya paralı norton yada avira kullanırdım . korsan eset nod 32 veya kaspersky kullanıp hava yapan tiplere de gıcık kapıyorum :(

türkçe destek gelecek deniyordu burda belirtilmemiş acaba gelecek mi?

"antivirüs yazılımı yapmak bukadar zor mu?Neden türklerin yaptığı bir antivirüs programı yok.(nod32 hariç)"

Nod32'yi herkes Türkler yaptı sanıyor. Halbuki Ruslar yapmıştır. Ha dersenizki neden Türkiye'de çok gündemde. O da sab...j.com adlı Türk hacker sitesinin lisanssız Nod32lere göstermelik patch yaparak trojan yayma amaçlarıdır. Geçmiş olsun Türkiye'm. Sen halen git forumlardan ordan burdan full Nod32 linki ara.

nod32, türk??

@24 Şubat 2009 Salı, 23:08 de yazan arkadas acaba nod32 nin slovakya da üretime başladığını bilmiyor sanırım

http://en.wikipedia.org/wiki/Eset

geç bile kalındı 2009 versiyonu için, uzun zamandır bekleniyor..

ne zmn cıkıyo bilen varmı

ne zamann cıkıcakk we yazının sonundakını anlamdım

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play