Avira ile tehlikeleri tahmin edin

Güvenlik uzmanı Avira, sizi tehlikelere karşı uyaracak yeni bir teknoloji geliştirdi.

Avira ile tehlikeleri tahmin edin
Risk Level: Avira'nın risk seviyesi tahmini.

Güvenlik firması Avira, Risk Level ismindeki yeni özellik sayesinde güncel tehditlerle eş zamanlı tahminlerde bulunuyor.

Bar şeklindeki grafik, renk kodları aracılığıyla yemleme ve kötücül yazılımların tehdit seviyesini gösteriyor. 1'den 5'e kadar olan risk seviyeleri son 24 saat içinde tespit edilen tehditleri 30 gün öncesiyle karşılaştırılarak elde ediliyor. Avira yemleme ve kötücül yazılımlara ait risk seviyelerini ayrı ayrı gösteriyor. Grafik, her 15 dakikada bir güncelleniyor.

Güncel bilgiler bir önceki aydan farklılaştıkça, renklerle gösterilen güvenlik seviyesi ona göre değişiyor:

  • Yeşil: Düşük risk - Öncekiye ayar göre ortalama aktivitesi çok düşük.
  • Yeşil-Sarı: Düşükten ortay seviyeye kadar - Önceki ayar göre ortalama aktivitesi daha düşük.
  • Sarı: Şüpheli - Şu anki aktivite ve geçen ayki ortalama birbiriyle örtüşüyor. Yeni kötücül yazılım biçimleri ve yemleme saldırıları çıkabilir.
  • Turuncu: Alarm - Önceki ay ortalamasına göre güncel aktivitede artış var. Artık kullanıcılar kullandıkları ürünleri daha sık güncellemeliler ve tüm koruma özelliklerini etkinleştirmeliler.
  • Kırmızı: Salgın - Yemleme ve kötücül yazılım saldırılarında büyük seviyede artış var. Sıkça güncelleme ve tarana yapılmalı.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Yıllardır ücretsiz avira yazılımını kullanıyorum. Bazen günde iki kez otomatik veritabanı güncelliyorlar. Herkese öneririm.

Avira işte. Farkını belli ediyor her ortamda.

Evet avirada avast kadar iyi.Aviranın bu özelliğine benzer bir özellik yani risk olayı a-squared free 'de de var.Şüphelendiği dosyaları düşük risk orta risk ve yüksek risk diye ayırıyor.

kaspersky ile karsılıstırınca avira nın yükleneceği yer belli : çöp kutusu :p
iyi bi koruması olabilir ama pc yi felaket kasıyor
bilgisayarım da çok eski değil= intel pentium d 2.2 ghz 2 gb ram (kingston) asus p5ld2-x anakart artık siz düşünün

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
Evet avirada avast kadar iyi. Bugün 15:16
--------------------------------------------------------------------------------
avast kim oluyor ya? Lütfen Avira'ya hakaret etmeyelim.

Avast'a iyi diyen anti-virusden anlamıyor bence. Öte yandan Avira'yı tercih edersem de ücretsiz oluşundandır...

ücretsiz ise avg gerisi hikaye...

kaspersky ile karsılıstırınca avira nın yükleneceği yer belli : çöp kutusu :p
iyi bi koruması olabilir ama pc yi felaket kasıyor
bilgisayarım da çok eski değil= intel pentium d 2.2 ghz 2 gb ram (kingston) asus p5ld2-x anakart artık siz düşünün
Bugün 15:34

-----------------------------------------
İyide Avira ayrı şey, Kaspersky ayrı şey. Biri ücretsiz antivirüslerin kralı diğeri ücretli antivirüslerin kralı. Tabi ki Kaspersky daha iyi ama parası olmayanlar için Avira oldukça iyi.

Bu arada bazıları avast demiş. Avast kim oluyor ya. Orijinal kutulu oyunlarımı bile virüs olarak gösteriyor yazılım. E yuh yani. Avast kullananlar PC'm güvenli diye kendini avutsunlar daha.

şakamı ne yav sadece grafiklen çözümmü olurmuş tanıyamadıktan yada bilinmeyen tehdidin tüm etkilerini yok edemedikten sonra ben o grafiği neyapayım nereye hediye edecem bak renkli antivirüsüm var sende yok mu diyecem millete gösteriş için.

yaw niye avastı eleştiriyorsunuz. bende bir zamanlar nod 32 kullanıyordum. amvo isimli virüs çıkalı 1 seneyi geçti ama nod32 haala tanımıyor. bende avasta geçtim. birde aviranın ücretsiz sürümünü süresimi kısıtlıdır nedir. bilmeyen bir kullanıcıya avira yükleyin sonra 30 gün sonra görün aviranın durumunu. avira 30 gün sonra bazı işlevlerini yerine getirmiyor. kasperesky de bildiğim kadarı ile sistem kaynaklarını sömürüyor. yanlış biliyorsm affola.

17.42 biraz sallıyosun gibime geldi :D.Orjinal oyunlarını virüs diye görüyo demişsin de gülüyorum.Ben yaklaşık 5 yıldır avast kullanıyorum, ben beğeniyorum isteyen istediğini kullansın da, böyle saçma sapan iftiralar atmasın.

Ücretsiz yazılımlardan Avira ve AVG oldukça iyi, avast son derece yetersiz.Tabii ki kıafam rahat etsin diyenlere Kaspersky'i öneririm.

Ücretsiz antivirüs yazılım tabiki avira avg 8.5 sürümü ile avira testini yaptım geçenlerde kesinlikle AVİRA

en ıyısı hangı programı kullanırsanız kullanın windows one care yı haftada bır kez çalısırın ıste o zaman ne vırus kalır ne baska bısey

yaw sizin kaspersky varken avira çöpe diyen arkadas avirami pcni kasior gulerim sen git once bir virus koruma programlarini ii bir incele sonra yorum yap once ii bir bilenden incele bakalim arasindaki farki sonra gel yorum yap..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir