Avril Lavigne, en tehlikeli internet araması...

McAfee araştırmasına göre internetin en tehlikeli ünlü araması Avril Lavigne olmakta...

  • Levent Öztürk
En tehlikeli ünlü: Avril Lavigne...

Siber güvenlik firması McAfee'nin yeni araştırmasına göre Avril Lavigne, şu anda online arama yapılabilecek en tehlikeli ünlü. Araştırmanın amacı, hangi ünlülerin en "tehlikeli" arama sonuçlarını ortaya çıkartarak internette gezinen kullanıcılar için daha fazla risk taşıdığını bulmaktı.

Firma, Google, Bing ve Yahoo tarafından gösterilen sonuçlardaki sitelerin ne kadar riskli olduklarına karar vermek için bir değerlendirme sistemi kullandı. Arama şartları ise bir ünlü adı ve sonrasında şüpheli sonuçlar çıkartabilecek bir iki anahtar kelime kullanmaktı. Alınan sonuçlarda da Avril Lavigne listenin en üstünde yer almaktaydı.

McAfee, şarkıcının neden listenin üstünde yer aldığına dair iki tahmin bulunuyor. Öncelikli olarak internette yayılan bir komple teorisine göre Avril Lavigne yıllar önce ölmüştü ve yerine bir aktris geçmişti. Söylenilene göre bu konu internette arandığı zaman şüpheli sonuçlar getirebiliyor. Bir diğer sebep ise şarkıcının yeni albümünün bu yılın sonunda sunulmasının bekleniyor olması. "Avril Lavigne + free mp3" araması neredeyse %22'lik bir risk faktörüne sahip durumda. "Free mp3" anahtar kelimesi ise tek başına riskli sitelerin neredeyse %40'ından sorumlu.

Listede bulunan diğer sanatçıların arasında ise Bruno Mars, Carly Rae Jepsen, Zayn Malik, Celine Dion, Calvin Harris ve daha pek çok isim bulunuyor.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost