Avukatınız uyarıyor Facebook'ta dikkatli olun

Facebook arkadaşlıklar kadar kavgalara da sahne oluyor. Özellikle ayrılıklarda baş tanık olabiliyor.

  • Ümit Öncel
Avukatınız uyarıyor Facebook mesajlarınıza dikkat!
Facebook gibi sosyal ağlar ile özel hayatımızı anında tüm arkadaşlarınıza duyurabilirsiniz.

Facebook arkadaşlık sitesi olarak çıkmış olsa da ayrılıklarda da önemli bir rol oynayabiliyor. Bu durumlardan bir tanesi Patrick ve Tammy çiftinin başına geldi. Patrick eşi Tammy'e boşanmak istediğini söyledikten sonra, bu davanın detayları Facebook arkadaşları tarafından takip edilebilir duruma geldi. Tammy'nin eşine karşı kızgın mesajlarını ve onu küçük düşürecek fotoğraf ve bilgileri Facebook'da yayınlamaya başlamasına Patrick eşini arkadaş listesinden çıkararak cevap verdi. Bununla yetinmeyen Tammy ortak bir arkadaşlarının profilinden eski eşini sayfasına girerek listesindeki tüm bayan arkadaşlarına onun evli ve çocuklu olduğu bilgisini göndermeye ve eşinin sırlarını ifşa etmeye başladı.

Patrick'in avukatı ise bu durumdan mutlu. Zira daha önceki davalarında da olduğu gibi her türlü saldırgan mesajı mahkemede delil olarak kullanabilecek. Daha önce de içki içmediğini beyan eden bir davacının Facebook'daki içkili görüntülerini o kişinin güvenilirliğini sarsmak için kullandığını ve müvekkilinin bu durumdan çok karlı çıktığını söyleyen Avukat Joseph Cordell aldığı her davada prensip kararı olarak öncelikle müvekkillerine, Facebook, MySpace gibi sosyal ağlarda bulunan sayfalarını kapatmalarını şart koşuyor. Bu şekilde herkesin gözü önünde cereyan eden kavgaların ise en çok ailenin çocuklarına zarar verdiğine dikkat çekiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

ne gereksiz bir site için bu kadar uğraşıyolar. hayret bişi.

türkiyede de olur bu abartmamayı öğrenemedik çünkü hala, yıllarca youtube ile yattık youtube ile kalktık şimdi de facebook ile yatıp kalkıyoruz ne var bu sitede bu kadar manyaklaştırmış herkesi abartmayın ya sırada hangi site var delisi olacağımız ?

insanlar artık sanal alemde yaşamaya başladı.Bu ve bu tür siteler ne kadar gereksizse o sitenin müdavimleri olan sanal insanlarda bu dünya için o kadar gereksiz ve fazlalıktır. Gidin yıllardır yüzünü görmediğiniz teyzenizi, dedenizi,dayınızı hatta annenizi babanızı görün sarılın.Hayır dualarını alın. Yarın çok geç olabilir! Belki ahirette işinize yarar. Gereksiz sitelerin gereksiz kurucularını zengin etmeyin. Birazda ülkeniz için birşeyler yapın. Hep bana hep bana olmaz...

...İbrahim...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir