Avustralya'da Pokémon Go için kibar uyarı...

Son birkaç gündür ortalığı kasıp kavuran Pokémon Go için "küçük" bir uyarı geldi...

  • Levent Öztürk
Pokémon Go için kibar uyarı...

Uzun süredir beklenen artırılmış gerçeklik oyunu Pokémon Go, Dünya üzerindeki bütün "eğitmenleri" mutlu eden bir şekilde birkaç gün önce bazı ülkelerde yayınlandı. Pek çok kişi kendi yörelerinde Pokémon arayarak gezerken, Avustralyalı otoriteler bu durumdan endişelenerek, insanların oyuna çok dalarak kendilerini tehlikeye atmaları durumuna karşı bir uyarı yayınlamış durumda.

Avustralya'nın Northern Territory Police, Fire and Emergency Services (Kuzey Bölgesi Polis, Yangın ve Acil Durum Hizmetleri) tarafından Facebook sayfası üzerinde yapılan bir tavsiyede, şakalı bir dille insanlardan Pokéstop olarak gözükseler bile polis karakollarından uzak durmaları öneriliyor: "Pokemon Go kullanan ve gelecek vaat eden Pokemon Eğitmenleri – her ne kadar Darwin Polis İstasyonu bir Pokestop olarak gözükse de, poketoplarını almak için içeriye girmeniz gerekmiyor. Ayrıca, caddeyi geçmeden önce başınızı telefondan kaldırıp sağınıza ve solunuza bakmanız da iyi bir fikir olabilir. O Sandshrew hemen kaçmayacak. Güvenli kalın ve hepsini yakalayın! (catch 'em all!)"

Avustralyalı otoritelerin Pokémon eğitmenlerinin polis istasyonlarından uzak durmalarını istemeleri, günlük çalışmaların devamlılığının bozulmaması açısından oldukça mantıklı.

Pokémon Go, şu anda neredeyse 100.000 kez Google Play Store'dan indirilmiş durumda ve 20.000'in üzeri oyun ardından 3.8/5 değerlendirmeye sahip. Bazı oyuncuların şikayeti ise kendi bölgelerindeki sınırlı özelliklerden kaynaklanmakta. Oyun, iOS App Store üzerinde de benzer bir değerlendirmeye sahip ve kullanıcılar, benzer sorunlardan şikayetçi...

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

yeni köleler böyle yetiştiriliyor. yerinden kalkmayan adamları pokemon yüzünden sokak sokak gezdiriyorlar...

tehlike büyüyor... gerçek dünya unutuluyor

oo 3 kuruş zevkimize bile duyar kasanlar gelmiş.

Moda ne ya... Yarın öbürgün, intihar etmek moda diye ortaya çıkan tipler olunca, sıraya giren akıl fukaraları bile olacaktır...

Oyun iyi düşünülmüş ama bi turkiye ye gelse fena olmaz

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost