Ayda 1 TL'ye herkese dokunmatik cep!

Bu kampanya çok konuşulacak: Ayda 1 TL'ye herkesin dokunmatik bir akıllı cebi olacak!

Ayda 1 TL'ye herkese dokunmatik cep!

Vodafone Türkiye, 3G+'ın 1. yıldönümü etkinliklerine heyecan verici bir haberle başladı. Vodafone Türkiye'nin herkes, her an, dilediği her yerden mobil iletişimin tüm olanaklarından yararlanabilsin diye, tüketicisine sunacağı sürpriz bir dizi teklifin ilkinin tanıtımı, 15 Temmuz 2010 Perşembe günü Vodafone Maslak Plaza'da düzenlenen basın toplantısıyla gerçekleşti.

Vodafone'dan "herkese 3G+, herkese mobil internet"
Türkiye'nin ilk operatör markalı 3G'li telefonu Vodafone 840'ın tanıtımının Orhan Gencebay ile birlikte yapıldığı basın toplantısında konuşan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, "Vodafone Türkiye olarak, 3G+'ın lansmanının 1. yılını geride bırakırken, önümüzdeki dönem için yepyeni, vizyoner bir 3G programını devreye alıyoruz: mobil interneti Türkiye'de yaygınlaştırmak, dileyen herkese, her an, her yerden internetin faydalarını sunmak amacıyla, yepyeni bir dönem başlatıyoruz. 'Herkese mobil internet' misyonuyla çalışacağımız bu dönemde, 3G+ teknolojisine ülkemizde yaşayan herkesin ulaşabilmesi ve faydalanabilmesi için altyapı yatırımlarımıza devam etmeyi ve maddi erişilebilirliliği kolaylaştırmayı ve kusursuz bir kullanıcı deneyimi sunmayı hedefliyoruz," diye konuştu.

Vodafone'un 3G+ yatırımları

Timuray, "Yaklaşık 1 yıl önce, 30 Temmuz 2009 tarihinde, 5 kıtada, 16 ülkede yıllardır sunduğumuz 3G teknolojisindeki global birikimimizi Türkiye'ye aktararak geliştirdiğimiz ve 3G+ adıyla markalaştırdığımız hizmetlerimizi 81 ilimizde eş zamanlı başlatmıştık. 3G+ hizmetlerimizde, global kalitemiz, ileri teknolojik altyapımız, tüketici vaatlerimizle "müşteri memnuniyetinde fark yaratmaya" odaklandık. 2009-2010 mali yılımız için daha önce bütçelediğimiz 1.3 milyar liralık yatırımımızı 1.5 milyar TL'ye çıkartırken, Bilgi Teknolojileri Kurumu'nun yayımladığı rapora göre sektörümüzün 2010 yılı ilk çeyreğinde 303 milyon TL ile tüm rakiplerimizden daha fazla yatırım yaptık. Geçtiğimiz 3 yılda teknoloji altyapımızı 3 katına çıkartırken, yalnızca 3G teknolojisini desteklemek için 1 yıl içinde 4400'e yakın baz istasyonu kurduk. Bugün itibarıyla 3G'de Türkiye'nin 81 ilini ve nüfusumuzun yüzde 70'ini kapsıyoruz." dedi.

Vodafone "Türkiye'nin aboneleri tarafından 3G'si en çok tercih edilen operatörü"

Timuray, sözlerine şöyle devam etti: "30 Temmuz 2009 tarihinde 3G+ hizmetlerinin sunulmaya başlamasının ardından geçen 1 yıllık süre içinde, "Türkiye'nin aboneleri tarafından 3G'si en çok tercih edilen operatörü" memnuniyet duyuyoruz. Abonelerimizin %30'u civarında 3G'ye abone oldu, yani her 3 Vodafone abonesinden biri 3G abonesi. Şebekemizdeki aylık data kullanımı 3G lansmanından itibaren tam 28 kat arttı. Vodafone Türkiye olarak, abonelerimizin bize duydukları güven için onlara teşekkürü bir borç biliyoruz ve Türkiye'ye bugüne kadar ki en büyük, en özel hediyemizi sunuyoruz."

Vodafone'dan "Herkese 3G'li akıllı telefon"

Timuray, sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye'de her gelir grubundan tüketicimizin, beklentileri ve bütçeleri doğrultusunda çağın bu en büyük nimetinden yararlanmasını sağlamak Vodafone olarak bizim kurumsal sorumluluğumuz. Biz, mobil iletişimin en hızlı gelişim gösterdiği internet ve multimedya alanlarında üstün yeteneklere sahip 3G'li telefon "Vodafone 840"ı ayda 1 TL'ye müşterilerimize sunarak, bu konudaki irademizi açıkça ortaya koyuyoruz. Müşterilerimizin gösterdikleri yoğun ilginin ve güvenin Vodafone Grubu bünyesinde yarattığı memnuniyetin bir ifadesi olarak, Türkiye'ye daha birçok 'ilk'i ve yeniliği birbiri ardına sunuyor, Türkiye ve 3G teknolojisine olan inancımızı bir kez daha gösteriyoruz:"

Vodafone Markalı Telefonlar şimdi Türkiye'de

Toplantıya katılan Vodafone Grubu Terminal Portfoyü Global Genel Müdürü Vik Patel de, dünyanın en büyük mobil iletişim şirketi olarak birçok alanda öncü olduklarını, operatör markalı cep telefon pazarının da Vodafone'un öncülüğünü ve liderliğini sergilediği önemli bir alan olduğunu belirtti.
Vodafone'un, faaliyet gösterdiği birçok ülkede, tüketicilerin mobil iletişim ihtiyaçlarını karşılayabilecek Vodafone markasını taşıyan ya da taşımayan çok geniş yelpazede cep telefonunu, kaliteyi en önde tutarak, kullanıcılara çok cazip abonelik koşulları, uygun fiyatlara sunmayı ilke edindiğini söyleyen Patel, "Türk tüketicisinin de birçok ülkedeki kullanıcılarla aynı şartlara, Vodafone'un gücü ve birikimiyle sahip olmasını, Türkiye'ye verdiğimiz önemin bir diğer kanıtı olarak değerlendiriyoruz," dedi.

Vodafone cepler büyük ilgi görüyor

Vodafone markalı telefonların 2006 yılında pazara sunulduğundan bu yana tüm dünyada 26 milyon kullanıcı tarafından tercih edildiğini anlatan Patel, şunları söyledi:
"Sadece 2009-2010 mali yılında bu rakam 4,8 milyon adet olarak gerçekleşti. Bunların %55'i düşük fiyatlı, girişi seviyesi cep telefonları. 3G'li akıllı telefonlar ise henüz çok yeni bir kategori, ancak en hızlı büyümeyi akıllı telefon segmentinde görüyoruz. Bunda Türkiye'de olduğu gibi 3G teknolojilerinin hızla devreye girmesi, data servislerinin çeşitlenmesi ve akıllı telefonların multimedya yeteneklerinin güçlenmesi gibi faktörler etken. Türkiye gibi çok genç bir nüfusa ve çok gelişmiş cep telefonu kullanım modellerine sahip gelişmiş bir pazarda, tüketici tercihleri açısından, operatör markalı cep telefonu kategorisine bir akıllı telefon modeli ile girmemizden daha iyi bir seçenek olamazdı."

Patel, Vodafone 840'ın 3G destekli akıllı telefon uygulamaları özelliklerine sahip bir telefon olarak tüketicilerin beklentilerine en iyi şekilde cevap vereceğine inandıklarını kaydetti. Patel, "Vodafone olarak, Türkiye'deki tüketicilerin tercihleri ve beklentileri doğrultusunda, pazarın da ihtiyaçlarını göz önüne alarak, mevcut portföyümüzü Vodafone marka cep telefonu ve akıllı telefonlarla daha da genişletmeyi ve geliştirmeyi hedefliyoruz," dedi.

Vodafone 840'ın özellikleri ve kampanya detayları

Vodafone 840'a sahip olmak için, aylık 35 TL'lik özel tarifeye abone olmanız gerekecek. 35 TL karşılığında 150 dk konuşma süresi (her yöne), ücretsiz SMS ve MMS (50 adede kadar), ve internet bağlantısına sahip olacaksınız. Bağlantı, 100 MB'tan sonra daha düşük hızlarda verilecek. Taahhüt süresi ise 18 ay olarak belirlenmiş.

Teknik özellikler
* Facebook, Twitter, Windows Live Messenger gibi uygulamalara kolay erişim;

* Cep telefonundan internette gezinme tecrübesini daha da zevkli kılan Opera Mini web tarayıcı

* Elektronik posta gibi özellikler

* 3G

* 2 MP CMOS kamera

* 8x dijital zoom özelliği

* 140 MB dahili hafıza

* 8GB'a kadar mikro SD desteği

* Mini USB 2.0

* 1150 mAh Pil

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 31 Yorum

şimdilik giriş seviyesi kullanıcılar için güzel görünüyor şirket abonesi olarak niye olmasın zaten 60lira fatura ödüyorum diyebilirim

Öyle ahım şahım bi cihaz değil.

630 tl daha iyi telefon bulursunuz :)

ne çirkin bi telefondur bu...

bu mu? 100mbyte? sonra düşük hız. sizi şakacılar sizi :)

isletim sistemi ne bilen var mi

iş görebilir bence düşünün aylık 150dk 15-20tl civarı her ay 100mb internet paketi 10-12tl bişey (+100mb den sonrasında edge hızıyla girebiliryorsunuz) 1 tl de telefon işte bence gayet ideal diğer operatörlerde faturalı hatlarda mesaj göndermek ücretli ve biraz fazla günlük 50 sms yeterde artar 30 günde 1500sms eğer deli gibi mesaj alaşmıyosanız tabi iş görür rahat vede piyasada görünüş olarak daha güzel ama neredeyse corby ile aynı olan bir telefon (yanılmıyorsam samsung yapımı cihaz) bayanlara veya fazla telefon kullanmaya arada sırada mesajlaşan arada facebook a bakan günlük 5 dk konuşanlara yeterli

öncelikle şunu deselerdi cep avantaj tarifelerinin minumum 35 tl olanına abone olun üzerine 1 tl düşünmeden atlardım. vakti zamanında bana ericsson bir telefonu hediye ediyorlardı ancak ben kendim kabul etmedim saçma bir telefondu en azından bu biraz daha iyi ama tarifesi beş para etmez 1 cihaz için 150 dk=36 tl çok 50 tl ye gider 2. el nokia alırım 55 liraya 500 dk heryöne vodafone ve sabite sınırsız kullanırım yada 35 tl ye tüm vodafone la sınırsız.

bu fiyata iyi cihaz işletim sistemi win mobile mı?

Millet kafayı bozmuş işletim sistemiyle,sanki uçak kaldıracaklar...Java sistemli yeni nesil cihazlar bile 3 aşşagı beş yukarı tüm uygulamaları çalıştırabiliyor rahatlıkla!..önceden kamerası varmı diye sorarlardı Milletimiz şimdi işletim sistemi ne diyorlar...

- bu telefon 3g limi?

+ evet

- peki neden önde kamera yok ?

" tasarım eksekliği"

Bu telefonu vodafone hangi şirkete yaptırdı acaba bilen varmı? Görüntü olarak Htc touch'a çok benziyorda...

bişey olmaz bizim Türk halkı ona da çözüm bulur. Ayna tutar bişey yapar :DD

Telefonun Görüntüsünü Sanki HTC Tattoo'ya Benzetmeye Çalışmışlar Gibi Geldi.Bir Elimde HTC Telefonumu Tutup Bir Yandan Da Resime Bakıyorum Da Tattoo'nun Önündeki Dokunmatik Olmayan Tuşlarının Sayısı Farklı ve Arkasında HTC Tattoo'nun Simgesi Tatlı Yaratığın Resmi Yok.Yani Tam Bir Kopya HTC Durumu İle Karşı Karşıyayız.

İkincisi İse Vodafone Açıklamada Vodafone Ucuz Telefon Kozunu Ortaya Koydu Deniliyor.Ama Bence Vodafone Ucuz Telefon Kozunu Ortaya Koyacağına Şebeklerini İyileştirsin Biraz.İstanbul'un Merkezi Semtlerinin Bazılarında Hala Vodafone Çekmeme Sorunu Yaşanmakta.

bundaki 3g videolu arama 3g si deil internet 3g si

sınırsız internet var diyor... ben bu telefonu alırım, evdeki interneti kapatarım... hattı telefondan çeker bilgisayara bağlarım... ama nasıl bağlarım ...bilen varmı? 150 dk da konuştummu, cihaz ve sınırsız internet beleşe gelir...daha ne olsun

bu telefonun bluetooth özeeliğini kullanarak masaüstü bilgisayarımla internete bağlanabilirmiyim... bağanabilirsem 35+1 TL hariç fatura gelmezmi... sınırsız internet diyor... eğer bu fatura hariç gelmicekse süper birşey ...bir hata olmalı... çünkü usb modemle bağlanabilmenin ücretleri hem daha fazla hem kotalı...bişey anlamadım ben bu işten

arkadaslar o verdigi hediye dk sms vs aylık yazmıyo dikkanizi cekerim ??

bence teklifleri cok mantıklı 45 tl smileadsl vereceğime 36 tl bu telefona veririm telefonu modem olarak kullanabilirim ustelik adamlar sınırsız internet veriyolarlar ... (evdeki neti kapatık bu telefonu alacağım )

100 mbden sonrası kısıtlı edge hızıyla bağlanacaksınız edge kullanan arkadaşlar bilir bilgisayarda edge hızı sadece msn ve facebook uygulamalarını anca çalıştırabiliyor video izlemek için en az yarım saat beklmeniz gerekiyor. diyelim evinizde en üst düzey 3g çekiyor 100 mb a kadar tıkır tıkır girersinizi oda aşşağı yukarı 1 veya 2 gün sürer sonra edge e inen internet size sadece msn facebook gibi uygulamaları çalıştırabiliecektir. Bİde evinizde 3g nini zor çektiğini düşününki 3g bile doğru dürüst hiç bir şebekede çekmiyor. Bence gayet saçma alan herkez iade isteyecektir...

bunlar kafayı yemiş telefondaki internet çok sınırlı bi alan video indirmek çok uzun sürer üstelik sadece megabayt sınırı yok jigabayt değil evdeki kotalı internet bile 4 jgbyt evinize sınırsız internet alın komşularınızla ortak kullanın hatta bedavaya bile gelcek göreceksiniz

arkaaşlar vodafone telfon veriyor sizce bi oyun yokmu var o oyunu kimse fark edemiyor 35 tl lik faturalı hatta veriyor 35 tl faturalı hat konuşma süreside 2,5 saat veriyor kimse şunu demiyor 2,5 saatlik görüşme süresini aştıktan sonra konuşma dakikaları faturaya ne kadar yansıyacak toplamı 36 tl ediyor tabi bu vodafone ye göre ama kullanıcı 2,5 saati aştığı zaman fatura bi bakmış 80 tl 100 tl 110 tl geliyor bunun sebebi ise 2,5 saati aştığı için işin sırrı bu bu sırrıda açıklamazlar onlarda biliyor 30 gün boyunca 2,5 saatte kimse kalmaz bu süreyi aşarlar diye bu süre aşıldığı zaman faturaya dakikalar acayip yansıyor bu yorumu okuyanlar ilerde hak verecekler şimdiden geçmiş olsun

NOT:
unutmayınki... reklamlarda size verilenler büyük harflerle..
sizden alınanlarsa daima küçük harflerle yazılır.

tv reklamlarında alttan kayıp geçen yazıları o kadar hızlı.. titrek ve küçük yazıyorlarki yemin ederim o reklamı hazırlayana oku desen o bile okuyamaz...

kanunlarımız umarım düzeltilir...

orhan gencebayı severim ama bu reklamlarda oynamasını açıkçası çok kınadım.bikere reklamlardaki gibi vodafone heryeri çekiyor değil oturduğum yer dahil şehir merkezinin bir çok yerinde konuşurken kesilmeler oluyor..orhan babaya yakışmadı bu tür yanıltıcı bir reklamda oynamak..kaldıki sanatçıların kendilerinin hayran kitlesini bi markanın ticari kazancı için kullanması anlamına geliyor reklamlarda oynaması.bu durum biz hayranlarını derinden üzmüştür...açıkçası bugüne kadarki çizgisini malesef bozmuştur.bozamazsın beni dünya diye bir şarkısı vardı. ama görülüyorki bu dünya senide bozmuş orhan gencebay...açıkçası bende orhan babanın vodafone reklamınında etkisiyle bi nebze vodafona geçiş yaptım ama bin pişmanım...doğru düzgün alt yapı yok.bi dünya reklam var ama altyapı yok,3-4 kere şikayetimi müşteri hizmetlerine bildirdim çekmiyor bir çok yerde diye alt yapı çalışmaları yapacaklarını söylediler aylar oldu ama benim kesik konuşmalara komik duruma düşmeme sebep gelip giden seslerdeki kopukluklara ödeyecek param yok.. reklam giderlerini altyapıya harcasalardı en azından her yerde çeken ama reklamı az olan bir vodafone olurdu.şimdiki haline göre daha çok tercih edilirdi..bu telefon kampanyasınada gelince büyük puntolarla reklamlardaki 1 t ye telefon başlıklarını aldanmayın..iyice okuyun çünki göründüğü gibi değil..hiçbirşey..

kaç ay ödeyecegiz acaba

öyle deme dostum işletim sistemi çok önemli. Diyorlar ki vodafone'un geliştirdiği bir işletim sistemi. Bildiğimiz Çin üretimi telefonların dokunmatik ekran mönülerini biliyorsan işletim sisteminin ne denli önemli olduğunun farkına varacaksın. Düz bir telefon alacaksan bu fiyata anormal bu cihaz , o yüzden işletim sistemi önemli.

150 dakika =15 TL
50 SMS = 3 TL
50 MMS = 9 TL
Sınırsız(!!!) İnternet = 8 TL
Özel işletim sistemli dokunmatik - 3G Tel = 1 TL
Aylık 36 TL.

100 MB geçince 7.2 mbps 'den 98 kbps'ye düşecek çatır çatır film izlemeyecek miyim diyen arkadaşlara cep telefonu değil de, NETBOOK+MODEM öneriyorum, cep telefonu değil, çünkü bu işler cep telefonunda pek tat vermez.

500-1000 lira Cep telefonuna verip de 500 liraya netbook satın almayanları da ben anlayamıyorum.

Vodafone'un bu 36 liralık kampanyasını kaçırmayın derim.

Tamamen saçmalık turkcelinde cihaz kampanyaları var tahahüt yaptıktan sonra 10TL fazla öde Iphone al BlacBerry 9700 al 36 yı ödeyen 49uda öder. İnterneti de Turkcell kalitesi ile yaşar. Fırsat filan değil bu aklınızı kullanın

36 lira telefon taksidi değil.... 35 lira alınan hizmetlerin,1 TL telefonun bedeli... Turkcelldeki cihaz taksiteleriyle karşılaştırmak doğru olmaz... Turkcellde 49 lira cihaza verdikten sonra daha konuşma ücretini hesaplamadık, en az bu pakedin üç katına gelir, aylık 100 lirayı da geçer.

mobil tv calışmiyor ama
:)

bu faturalı hattamı

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play