Aynı görünen telefonlardan bıktılar ve...

Piyasadaki ceplerin benzer tasarımlarını beğenmeyen eski Microsoft çalışanlarından ilginç bir fikir!

Aynı görünen telefonlardan bıktılar, bunu yaptılar

Telefonlarından memnun olmayan iki eski Microsoft çalışanı, kendi ihtiyaçlarını karşılayacak, piyasadakilere pek benzemeyen bir telefon geliştirdiler.

Christina Cyr ve Linda Inagawa'nın şirketi Dtoor'un adı bile dikdörtgen telefonlara karşı, çünkü Dtoor "Designing the opposite of rectangle" (dikdörtgenin aksi telefonlar tasarlamak) anlamına geliyor.

Nokia 7600 gibi eğlenceli cihazlar yıllar öncesinde kaldılar ve son senelerdeki akıllı telefonların hepsi birbirine benziyor. Üreticiler, cihazlarını farklılaştırmak için çabalasalar da bunu başardıkları pek söylenemez. Dtoor'un üretmeyi planladığı Cyrcle ise yuvarlak şekilli, kadınların ilgisini çekecek bir telefon. Prototipi basına ve potansiyel yatırımcılara gösterilen Cyrcle, dahili bileşen olarak Seeed RePhone Kit'ten faydalanıyor. Cihazın gövdesi ise üç boyutlu baskı yoluyla elde edilmiş.

Firma, 2G destekli ilk nesil Cyrcle'ı Kickstarter'dan topladığı paralarla Ağustos'ta üretmeyi planlıyor. 100 dolara mal olacak bu modeli Ağustos 2016'de yeni bir 4G model izleyecek.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Satmalari icin ekrani buyutup ust kapaga da ayna koymalari lazim. :D

Bunun neresi yeni tasarım?! Bildiğin işportacıların sattığı horozlu ayna! Bakınca Elektrik, Su ve Doğalgaz sayacını andırıyor, zamlar almış başını gidiyor kullanıcı bunu her açtığında sayaç akla gelecektir, Bütçe ,darboğaz, zamlar derken psikoloji bozulabilir.

Kapağın iç kısmına bir ayna monte etmeyi nasıl akıl edememişler makyaja meraklı bayanlar belki beğenebilirdi. Mobil telefondan çok Make-up'a benziyor piyasada tüketiciden olumlu not almayacaktır.

Arkadaş ne gereksiz işlerle uğraşıyorlar ya :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir