"Az önce bir Türk öldürdün" mesajına ceza!

Almanya'da Türkler'i hedef alan bir cep mesajı nedeniyle yargılanan adam yeterli cezayı aldı mı?

  • Ümit Öncel
"Az önce bir Türk öldürdün" mesajına ceza!
Bu SMS mesajı gönderen kişiye 4000 TL'ye mal oldu.

2008 Avrupa Şampiyonası'na Türk Milli Takımı'nın büyük başarısı damgasını vurmuştu. Türkiye, şampiyonada gruptan çıktıktan sonra Hırvatistan'ı yenmiş ve yarı finale yükselmişti. Yarı finalde sakatlıklar ve cezalar nedeniyle sadece 14 oyuncu bulunan kadrosuyla Almanya'ya kafa tuttu ve son dakikada yediği golle 3-2 maçı kaybetti. Pek çok futbol sever tarafından Türkiye'nin bu büyük başarısı alkışlanırken, Almanya'daki bazı ırkçılar maç sonrasında sevimsiz sevinç gösterilerinde bulundular.

Aralarından biri ise gönderdiği bir SMS ile bir skandala neden oldu. Maçtan hemen sonra gönderdiği mesajda; "Bu mesajı okuyarak bir Türk öldürdün" yazıyordu. Mesajı alan kişi ise hemen güvenlik güçlerine iletti ve gönderen kişiye "ırkıçı nefret doğurmak" suçuyla dava açıldı. Uzun süredir devam eden dava nihayet sonuçlandı. 28 yaşındaki adam mesajın da kendisine gönderildiği ve telefon rehberinin en üstündeki kişiye yanlışlıkla ilettiğini söylese de, ceza almaktan kurtulamadı. Mahkeme adamı 1.800 Euro (yaklaşık 4000 TL) para cezasına çarptırdı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Rahat batıyo bu millete anlamıyorum ne derdiniz var yahu. Adam gibi yaşasanıza...

Adam öldürmeye davetin cezası 4000 TL mi? Biz de böyle bir alman vatandaşı hakkında mesaj yollayan Türk'e ceza çıksa Almanya karışırdı herhalde.

azmettirme yarı cinayet sayılır.

Haberin tamamını okuyup anlamadan, bir an önce yorum yapmaya koşan zihniyete acıyorum sadece...

çeyrek finalde değil yarı finalde :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play