Bağlantı sorunlarını 5 adımda çözüyoruz!

Bağlantı sorunu yaşadığınızda ne yapmanız gerekiyor? İşte çoğumuzun sorununu çözen basit adımlar!

Bağlantı sorunlarını 5 adımda çözüyoruz!

Web tarayıcınızın internet bağlantısının bulunmadığını söylemesi, bilgisayarımızın başındayken canımızı sıkabilen durumlardan bir tanesi. Endişe etmeyin, çünkü sorunu ortadan kaldırmanızı ve tekrar internete bağlanmanızı sağlayacak 5 basit adımı aşağıda sıraladık.

Bağlantı sorunlarının elbette birçok nedeni olabilir, ancak aşağıdaki 5 madde bu sorunların birçoğunu kapsayacağından sorunu çözme ihtimaliniz yüksek. Çözemeseniz bile, en azından sorunun nerede olduğunu bulacaksınız.

1. Router'ınızı kapatıp açın

Bu çok bilinen bir yöntem ancak çoğu zaman işe yarıyor. Router'ınızı kapatıp açarak geçici hataları ve sorunları ortadan kaldırmanız mümkün olabilir.

2. Diğer cihazlarla kontrol edin

Router'ınızı yeniden başlatmak işe yaramadıysa, sorunun evinizin içinde mi, yoksa dışında mı bulunduğunu belirlemeye geldi. Bunu yapmanın kolay bir yolu, telefonunuz, tabletiniz veya farklı bir PC'nizle internete bağlanmayı denemek.

Cihazların hiçbiri bağlanmıyorsa, sorun servis sağlayıcınızla ilgili olabilir. Bu durumda servis sağlayıcınızı arayıp arızanın ne kadar süreceğini öğrenebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

En iyi, çok kullanılan ve işe yarayan çözüm modemi yeniden başlatmak.

1. adım ttnet müşteri hizmetlerinin favorisi

İnternet servis sağlayıcılar sayesinde bilmediğiniz hiçbir halt kalmadı eğer bu Türk Telekom alt yapısını kullanan bir iss 'e sahipseniz bir seneden daha kısa sürede işi çözebilmek için ister istemez uzman oluveriyorsunuz ??

Iyi bir makale. Ellerinize saglik. Bildiklerimi kontrol ettim 100% doruymus:)

@28 Şubat 2016 10:00 O "doruymuş" değil doğruymuş. Şu Türkçe'yi doğru kullanmasını öğrenemediniz bir türlü!

PC internete bağlanmıyor adamlar "Wi-Fi sürücülerinizin en son sürümünü yüklemek, işletim sisteminizin son güncellemelerini yüklemek" demiş zaten internet yok nasıl yükleyelim

@28 Şubat 2016 13:32 Kabloyla internete bağlan.

zırt pırt bağlantı koparsa ne yapacağız.

Airties modemlerde çok kopma alıyorsanız ddns ayarından alan adı oluşturun şifreyide karşıdaki domain adresi kabul etsin tamamdır kopmaların önüne geçmiş olursunuz frimware yide unutmayın

Dns sunucu ayarları nizi sifirlayin, Ethernet v4 ayarları otomatik sunucu yapınız. Modem ara yüzünden bilgilerinizi güncelleyin .

Sen de yorum yaz

Bu konuda okuyacaklarınız
1
Bağlantı sorunlarını 5 adımda çözüyoruz!
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir