Ballmer'a göre Windows 8 uçuyor!

Henüz sadece önizleme sürümü indirilmeye sunulan Windows 8'den müthiş haberler gelmeye devam ediyor!

  • Ertuğrul Süngü
Ballmer'a göre Windows 8 uçuyor!
Vereceği yeni bilgiler heyecanla bekleniyor

Microsoft uzun zamandır kendisini yeni projelerine adamış durumdaydı. CES 2012 fuarı ise medya tarafından heyecanla takip ediliyordu.

Microsoft'un patronu Steve Ballmer, Windows 8 hakkında en çok merak edilen sorulardan birinin cevabını da, yine CES etkinliği sırasında verdi: Windows 8 Geliştirici Önizleme sürümü, bugüne kadar kaç kişi tarafınfan indirildi?

Ballmer'a göre, şu anda dünya üzerinde 500 milyondan fazla bilgisayar Windows 7 işletim sistemi kullanıyor ve bu bilgisayarların hepsi Windows 8'i de rahatlıkla çalıştırabilecek. Ballmer, Windows 8'in 2011 Eylül ayında kullanıcıların indirmesine açılan önizleme sürümünün, şu ana kadar üç milyon farklı tekil kullanıcı tarafından indirildiğine değindi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

tabi tabi uçuyor ama yere doğru çakılma şeklinde uçuyor 3. Miilenium faciası yolda...

win8 önizleme sürümünü meraktan indirdik iyi diye yada beğendiğimizden değil.metro arayüzü berbat...açılışta direk metroyla muhatabız.kardeşim benim dokunmatik ekranım yok hiç bir espriside yok kaydırma olayının...bi tuş koy baride metroyu beğenen aktif edip kullansın beğenmeyen klasik masaüstüne devam etsin metrosuz...

ms atesle oynuyor bakalim ne olacak. sirketler ne diyecek bakalim apple kapmaya baslarsa fena olur.

Microsoft son zamanlarda iyice sevilmeyen ve gelismeyen bir sirket oldu. Bence tek sorumlu da Ballmer denen ayi yavrusudur. Bu ayiyi gorunce Microsoft urunlerinden soguyorum. Tuketici dusmani, uretici dostu bu ayi gitmeden Microsoft toparlanamaz...

Hızı fena değil gerçekten. Metronun pc ye entegresine çok daha çalışmalılar. Geliştirme sürümünde başlat olmadığı için programları program filesten bulmak durumunda kalıyoruz. Bakalım nasıl bir yol bulacak microsoft. Ben güzel şeyler olacağına inanıyorum.

masaüstünde metroya ne gerek var yani windows işte ha 7 ha 8

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play