Ballmer'dan iPhone hakkında yeni inciler!

Steve Ballmer cep telefonlarıyla ilgili olarak sorulan soruya öyle ilginç bir cevap verdi ki...

  • Ali Güngör
Steve Ballmer'dan iPhone hakkında inciler
"Cep telefonları PC'nin yerini tutamaz!"

AP haber ajansından Jessica Mintz, Microsoft CEO'su Steve Ballmer'a bir röportaj esnasında cep telefonunun taşınabilirliği sayesinde PC'lerin ayağını kaydırıp kaydıramayacağı sordu.

Ballmer'ın cevabı oldukça ilginçti: "Haydi bununla yüzleşelim, internet PC için tasarlanmıştı. İnternet iPhone için tasarlanmadı. Bu yüzden 75.000 uygulamaları var, hepsi de interneti iPhone üzerinde düzgün göstermeye çalışıyor."

Ballmer bu cevapla hem cep telefonlarında internetin PC kadar iyi olamayacağını vurguluyor, hem iPhone'a ve Apple'ın çok övündüğü App Store'daki 75.000 uygulamaya sataşıyor. Aslında Apple 85.000 üstünde uygulaması olduğunu söylüyor ama Steve Ballmer'ın aklında bu kadarı kalmış.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Adam çok kızmış :D Ama haklı telefonlarda internet çok kullanışsız. Fakat acil durumlar için işe yarayabiliyorlar.

3,7 inçden büyük yapsın ekranı o zaman daha kullanışlı olabileceğini görür bay balmer :)

bence isabetli bi yorum yapmış

en iyi internet deneyimi iphone da..

iphone da internet kullanmak harika.

iPhone ilk çıktığı zaman, akıllı telefon piyasasında tutanamayacağını söylüyordu. Hey gidi... :)

Valla ufak tefek şeylere bakarken çok kullanışlı . Chipten sadece haber okuyacaksan neden pc ye kadar zahmet edesinki yattığın yerden gir oku.

doğru söylüyor. pcnin yerini tutamaz tabiki cep telefonu.

Bende eskiden kullanişsız derdim kullanmadığım telefon kalmadı, Nokia samsung, sony ve daha birsuru suankiedasifa iphoneden yazıyorum kullanişsız mı desiniz elinizde leptop gezmek daha mı mantıklı sizce çoklu dokunma sayesinde elimizde alıştı ben artık 3 parmak yazıyorum.

Ballmer saçmalıkları... microsoft bu adama para veriyor yazık günah

resimdeki adamın tipini hiç sevmedim

Vaktinde Ericsson ( ardından birde Sony Ericsson ) - Sagem - Alcatel - Motorola - Samsung - Siemens kullanmış biri olarak diyebilirimki hiç biri Iphone gibi değil. Hem fazlasıyla estetik hemde her türlü fonksiyona ulaşabileceğiniz muhteşem bir alet. Şuan bakıyorumda piyasada onlarca telefon var Iphone ayarında hatta bir kısmı daha bile iyi mamafih bunların hiç biri Iphone'un sunduğu geniş application yelpazesine sahip olmadığı gibi çok önemli noktaları eksik. Ekranı doğru düzgün çalışmayan bir telefondaki 5 MP kamera şahsen beni tatmin etmiyor. Apple bence uygun parçaları kullanarak yapılabilecek en mütevazi ve kaliteli telefonu Iphone ile yapmış. Ha ufak tefek kusurları vardır ama kusura bakmayın yeryüzünde kusursuz olan hiç bir şey yok.

Ayrıca bu Steve Balmer'ı ne zaman görsem aklıma kenar mahallelerde kavga eden kadınlar gelir sürekli sağa sola laf atıp demagoji yaparak gündemde kalmaya çalıyor. Acıyorum kendisine...

Sen de yorum yaz