Ballmer'ın NBA hayali suya düştü!

Microsoft CEO'su Steve Ballmer'ın uzun süredir devam eden rüyası, görünüşe göre çöpe gitti!

Ballmer'ın NBA hayali suya düştü!

Microsoft CEO'su Steve Ballmer'ın da içinde olduğu bir grup işadamının, Sacramento Kings takımını satın alarak Seattle kentine taşıma planı başarısız oldu. Takımın şimdiki sahipleri, yer değiştirme kararından dolayı anlaşmayı reddetti.

Son ana kadar satışın gerçekleşeceğine kesin gözüyle bakılırken, takımın şimdiki sahipleri, Ballmer ve ortaklarının Seattle'a taşıma kararı nedeniyle satıştan vazgeçtiklerini açıkladılar. Ballmer'ın da dahil olduğu yatırımcı grubunun lideri olan fon yöneticisi Chris Hansen, eğer isterse takımı hala satın alabiliyor. Ancak yer değiştirme konusundaki tavır nedeniyle satış işleminin kesin olarak sona erdirildiği belirtiliyor. Görünen o ki Sacramento Kings, Ballmer ve ortaklarından çok daha az bir miktar öneren ama takımın yerini değiştirmeyecek olan başka bir gruba satılacak.

Ballmer daha önce takımı satın alıp Seattle'a taşıma kararından dolayı, Microsoft merkezinin bulunduğu Kaliforniya eyaleti yönetiminin eleştirilerine maruz kalmıştı. Firma ve eyalet arasındaki verimli ilişkiden bahseden eyalet yönetimi, pek çok iş imkânı yaratacak olan takımın neden Kaliforniya'ya taşınmadığını sorgulamıştı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Microsoft, Ballmer'ın söz konusu girişiminin firmayla bir ilişkisi olmadığını, tamamen kendi kişisel girişimi olduğunu belirtmişti.

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Bu adam Microsoftu batiracak mı ya gitsin işini yapsın ne işi var takım satın almakla!! Of bill gates bıraktın güzelim şirketi ne hale döndü adam senin sıfatına sahip hala maymun gibi hareketler yapıyor of!!

@18 May 2013 22:05 Geyikindrella, adam kendi parasını kullanıyor, microsoft'unkini değil.

beğenmeyen gider kapı orada... :)

" Geyikindrella, adam kendi parasını kullanıyor, microsoft'unkini değil." Chip ne diye yorumları kontrol ediyor bu ne hakaret? Seninle hiç muhatap olmak istemezdim seviyesiz insan ama ben paradan bahsetmedim farkındaysan gitsin şirketi yönetsin basketbol takımıyla uğraşana kadar dedim sen git yeni beyin edin

Ne hayalleri suya mı düşmüş? hii VAH VAH :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir