Ballmer: "Microsoft'un tek rakibi..."

Eski patron, donanım alanında Microsoft ile rekabet edebilecek tek şirketi açıkladı!

  • Onur Seven
Ballmer: Ballmer: "Microsoft'un tek rakibi Apple"

Microsoft'un dizüstü bilgisayar üretim işine girmesi, donanım ortakları Dell, HP ve Lenovo arasında bir gerginlik yarattı. Şirketin eski CEO'su tarafından yapılan bir açıklama da bu duruma yardımcı olacak gibi görünmüyor.

Bloomberg ile yapılan bir ropörtaj sırasında Steve Ballmer, donanım üretiminde Microsoft ile rekabet edebilecek tek şirketin Apple olduğunu söyledi. Eski yönetici: "Surface Book bir iMac veya iPad değil, yeni bir kategori. Yenilikçi bir kategori" diyerek sadece Microsoft ve Apple'ın bu tür yeni nesil ürünler için gerekli yazılım/donanım becerisine sahip olduğunu düşündüğünü dile getirdi.

Ballmer başka ne dedi?

Ballmer, Microsoft'un bir diğer rakibi Amazon hakkında da konuştu. Amazon'un çalışmak için korkunç bir yer olduğu iddialarına karşın Ballmer da Amazon'un insanların çalışmak istemedikleri bir yer olduğunu söyledi.

Microsoft'u Amazon için bırakan çalışanları da bir ya da iki yıl içerisinde geri dönecek "saydıklarını" ifade eden eski Microsoft patronu, Amazon'un mühendislerin yenilikçi çalışmalar yapmaları adına harika bir yer olmadığını sözlerine ekledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Bu fiyatlarla mı? İkinizi de hadi ordan diyorum. Logic Pro X kullanmasam Macbook Pro kullanmam. Aynısı Surface içinde geçerli. İkisindede Pci-e SSD koymaktan başka donanıma benzer bir şey yok. Hem Macbook'ta hemde surface'te. Hadi Macbook neysede Surface book'un 128 GB'lı intel grafiklisi bile 1499 Dolar?

Jeff Bezos'un beş para etmez bir herif olması sır değil lakin donanım işinde apple'dan daha ciddi bir rakip olabilir.

adam halojenik madde kullanıyor olmalı... saçmalıyor...

ms kendi uzmanlık alaında yani yazılımda kalmalı apple de çünki donanımda tüm firmalar daha iyisini yapar fikir üretsinler donanım işini firmalara bıraksınlar yoksa teknolojiyi gelişmesini engellerler apple gibi , düşünün apple ms gibi sadece yazılımı piyasaya sürseydi şuan ki os ler de düzeyde olurdu ne yol kat etmişti rekabet etmemek için kendi kulvarını ayırdı bu haliyle apple teknolojini önünde ki en büyük engeldir acil düzene girmeli msde apple gibi davranmamalı bill g. zamanındaki ms ol.

@29 Ekim 2015 03:31 Bir de bu söylediklerinizi isteyecek "insan"lar lazım. Dünyadaki bu sektörle ilgisi olanların yüzde sekseni belirttiğim ve söylediğiniz şeyleri isteyecek gurupta yer almıyorlar malesef.

Gerçekten çok iyi bu surface'ler ya.

@29 Ekim 2015 10:30 Hangisi? Microsoft un israrla Turkiye'ye getirmekten kacindigi, bir turlu goremediklerimiz mi? Goremedigimiz icin de bilemiyoruz. :D

olgunlaşmış teknoloji haline gelmeye başlıyor bilgisayar teknolojisi.rekabet artıyor kar marjı düşüyor. pazarda özel bir statü imaj yakalayan apple gibi firmalar yüksek kar elde edebiliyor. diğerlerinin pazar paylarını arttırıp faaliyet çeşitlerini arttırmaları gerekiyor. entegre sektörlere de giriş yapmaları gerekiyor. donanıma doğru kayması onun göstergesi.

bu adamın suratı iyi yumruklanır...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play